Celje se probilo dalje, težak poraz PSG-a u Barceloni

Ivana Strahija • subota, 15.02.2014.

Barcelona je u "srazu titana", kako je nazvan taj susret, doslovce pregazila PSG i praktički ga školovala u igri rukometa ove subote. Hrvatski su pak susjedi, zemljopisno, ali i u grupi, uspjeli dohvatiti osminu finala...

Celje Pivovarna Laško - Motor Zaporožje 30:27 (19:15)

Slovenci nisu omanuli na vlastitom parketu, već su odigrali sjajnu utakmicu protiv ukrajinskog Zaporožja i riješili se neizvjesnosti, jer s devet osvojenih bodova sigurno prolaze u daljnji tijek natjecanja.

Utakmica Celjanima, u čijim redovima igra i hrvatski reprezentativac Ivan SLišković (6), nije bila laka, jer su Ukrajinci stigli raspoloženi te su od početka pokazali zube te imali vodstvo u početnom dijelu susreta. To međutim nije bacilo slovensku momčad u depresiju, već je nastavila s dogovorenom igrom te sredinom poluvremena okrenula rezultat u svoju korist, a do kraja prvog dijela napravila i lijepih +4.

U drugom poluvremenu Slovenci na tome grade još veću razliku, odlaze na +6, no prerano opuštanje umalo ih je koštalo prednosti, jer s četiri gola u nizu Motor smanjuje na svega -2 (25:23). Te ćute minute dovele su utakmicu u neizvjesnost, koja je trajala do samog kraja, no na sreću navijača Žutih u Celju, Motor nije uspio napraviti preokret, iako je za to imao prilika.

Celje je tako osiguralo put u osminu finala Lige prvaka, u čemu je pomogao i Zagrebov poraz od Veszprema. "Moji su momci odigrali točno onako kako smo dogovorili, zasluženo smo pobijedili i imamo se čemu veseliti. Imamo još toga za pokazati i sigurno ćemo navijačima pružiti još zadovoljstva", kazao je po utakmici trener Celja Branko Tamše.

St. Peterburg - Rhein-Neckar Löwen 23:32 (10:18)

Rusi nisu uspjeli u pretposljednjem kolu doći do novog iznenađenja, nakon što su u prošlom kolu uzeli bod Celju te su ostali na skromnom učinku protiv Lavova iz Njemačke.

Gosti su u Rusiji odmah uzeli vodstvo i, iako su u prvih desetak minuta domaćini još koliko-toliko držali korak, do tridesete se minute razlika popela na visokih +8. U nastavku susreta su na 10:20 Nijemci probili granicu dvoznamenkaste prednosti i priča je bila zaključena, a u igru su mogli i oni s manjom minutažom u dresu Löwena.

Iako su igrači St Peterburga uspjeli smanjiti razliku na pola (17:23), bilo je dovoljno da se Gudmundur Gudmundsson malo naljuti na svoje rukometaše, koji su potom suvereno zaključili susret.

Menadžer ekipe, Thorsten Storm, je po utakmici kazao: "Odradili smo ovo gostovanje kao profesionalci, a izuzetno nam je važno to što smo nekima mogli dati malo odmora, pošto nam je raspored vrlo zgusnut. Ukoliko želimo osvojiti nešto, ključni nam igrači moraju biti u formi i zdravi."

FC Barcelona - PSG Handball 38:28 (19:9)

Katastrofu su doživjeli Parižani u Španjolskoj, gdje su u srazu s momčadi s kojom bi, po uloženom novcu, željeli biti al-pari. Deset golova manje i apsolutna nadmoć Barcelone u svim segmentima igre nikako nije ono čemu su se nadali navijači PSG-a.

Gosti iz Pariza, u čijim redovima igraju Igor Vori (3), Marko Koplljar (2) i Jakov Gojun, u utakmicu su krenuli dobro te vodstvo od 1:3 nikako nije davalo naslutiti što će se dogoditi. Barceloni kao da je trebala koja minuta više da uče u igru, no čim je proradila sjajna obrana domaćina, Parižani su počeli zaostajati. Osam pogodaka za redom rijetko se vidi, no sedam tisuća navijača znalo je podržati tu seriju i potpuni preokret rezultata (9:3), kao i pljeskom ispratiti domaćine u svlačionicu s velikih +10 (19:9).

U drugom su dijelu gosti iz Francuske pokušali povratak u igru te su smanjili na -8 (23:15), no to je bilo sve što su mogli napraviti protiv sjajnog Viktora Tomasa (10) i društva.

Nakon takve pobjede, Barci je ipak jedan podatak smanjio slavlje: Arpad Šterbik mora na operaciju meniska, koja je zakazana za ponedjeljak. U susretu je odradio 39 minuta i upisao 13 obrana, dok je ostatak bio na Danijelu Šariću.