HSV sigurno slavio kod Gummersbacha, Minden iznenadio Füchse Berlin

Danijela Lemaić • četvrtak, 20.02.2014.

U sklopu 23. kola rukometne Bundeslige u srijedu su odigrane četiri utakmice te su tako do uvjerljivih pobjeda došli igrači Flensburga i Hamburga, dok je vrlo zanimljivo bilo u susretu Mindena i Füchse Berlina, kao i Balingena i Hannovera.

SG Flensburg-Handewitt - TuS N-Lübbecke 31:20 (14:9)

U prvoj utakmici 23. kola snage su odmjerili Flensburg i Lübbecke Drage Vukovića i Nikole Blažička. Trener Flensburga Ljubomir Vranješ suočen je s brojnim ozljedama svojih igrača te se nedostatak širine klupe najviše pokazao u prethodnom dvoboju kada su izgubili od ekipe Hannovera, ali Flensburg nije dopustio da im se dogodi jednaka greška.

Vrlo dobro su susret otvorile obje ekipe, naime, do osme minute dvoboja igralo se pogodak za pogodak kada Flensburg prebacuje u višu brzinu i serijom 5-0 dolazi u vodstvo (8:3). Momci Dirka Beuchlera zatim su odgovorili sa svoja tri uzastopna pogotka te došli na samo dva gola zaostatka (7:9). Tada se ponovno budi Flensburg te sigurnim pogodcima Bogdana Radivojevića i Steffena Weinholda ostavlja goste na minus pet stoga se u svlačionice odlazi s rezultatom 15:9.

Drugi dio utakmice u potpunosti je bio u znaku domaćina, naime, već nakon 15. minute igre u nastavku imao je velikih deset golova prednosti (25:15), stoga Lübbecke nije imao prevelike šanse približiti se protivniku te je konačan rezultat bio 31:20. Flensburg su do pobjede vodili Anders Eggert sa šest pogodaka i Steffen Weinhold s njih pet, dok je kod gostujuće ekipe Drago Vuković zabio dva gola te Nikola Blažičko sakupio tri obrane.

TSV GWD Minden - Füchse Berlin 30:28 (15:13)

Nakon pobjede u Kupu EHF berlinske Lisice okrenule su se domaćem prvenstvu, naime, tražile su nastavak dobre igre u gostima kod Mindena, momčadi koja kod kuće nije poražena u posljednjih šest utakmica.

Utakmica je počela u jakom ritmu, obje momčadi pokazale su želju za pobjedom stoga se veći dio prvog dijela susreta igrao u egalu. Prvo odvajanje na utakmici odlazi na stranu Füchsea koji s dva uzastopna pogotka Fabiana Wiedea stiže na 11:9. Nije dugo trebalo da se 15. momčad tablice vrati u igru te je preko Nenada Bilbije i Aljoše Schmidta poravnala rezultat (11:11) da bi s istekom 30. minute za 15:13 ponovno zabio Bilbija.

U prvom su dijelu drugog poluvremena momci Dagura Sigurdssona lovili Minden te su u priključak došli u 42. minuti susreta (19:19). Igralo se potom pogodak za pogodak te sa sedam metara biva siguran Dalibor Doder za novo odvajanje Mindena koje će se zadržati do isteka 60. minute, naime, Füchse je ostao na minus dva i upisao novi poraz (28:30).

Najbolji strijelci kod Mindena bili su Dalibor Doder s devet pogodaka i Christoph Steinert s četiri, dok je kod Berlina najbolji bio Konstantin Igropulo koji je domaću mrežu zatresao deset puta, dok Denis Špoljarić nije ulazio u igru.

VfL Gummersbach - HSV Hamburg 25:31 (12:16)

Ekipa Emira Kurtagića u prethodnom kolu olako je ispustila bodove te je sada pred njima težak izazov, naime, u goste im je stigao HSV, klupski prvak Europe i trenutno treći na tablici Lige.

Vrlo su dobro krenuli Gummersbachovi momci te prva tri pogotka zabija Michal Kopčo, dok kod gostiju biva siguran Domagoj Duvnjak za 3:3. Nakon tog rezultata pokazala se snaga Hamburga te u 12. minuti preko Davora Dominikovića odlazi na plus četiri (7:3), prednost koja se zadržala sve do odlaska na odmor (16:12).

U drugom dijelu nastavila se dominacija HSV-a koji je samo povećavao svoju prednost stečenu na poluvremenu. Tako je sigurnim pogotkom Torstena Jansena ostavio Gummersbach na minus osam (24:16). Zadnjih pet minuta dvoboja Gummersbach je s dva pogotka Andreasa Schrödera i Matthiasa Puhlea smanjio zaostatak na šest golova razlike stoga je konačan rezultat bio 25:31.

Kod domaćina najbolji je bio Andreas Schröder s 11 golova, dok je kod Hamburga Duvnjak upisao šest pogodaka te Dominiković i Lacković dodali svaki po jedan.

HBW Balingen-Weilstetten - TSV Hannover-Burgdorf 28:27 (15:17)

Trener Balingena Markus Gaugisch znao je da njegovu momčad čeka vrlo težak posao ako želi pomrsiti račune Hannoveru, trenutno sedmom na tablici, ali pokazali su njegovi momci jako dobru igru te uspjeli nadigrati goste.

Dobro je krenuo Balingen koji je već na samom početku ostavio svog suparnika na dva pogotka razlike (5:3), ali u igru se vratio Hannover te pred kraj poluvremena preuzeo vodstvo i postavio rezultat na poluvremenu 17:15.

U nastavku susreta Balingen je lovio Hannover, koji je u jednom trenutku imao čak tri pogotka prednosti (19:16), sve do 38. minute kada Gaugischevi momci prelaze u vodstvo (21:20) te minimalnu prednost čuvaju do kraja susreta. Najbolji je kod Balingena bio Kai Häfner sa šest golova, dok je kod Hannovera s istim brojem pogodaka najbolji bio Torge Johannsen.

13Gummersbach 34902:969-6726
14Minden 34905:976-7124
15Bergischer 34934:1010-7622
16HBW Balingen-Weilstetten 34905:980-7519
17ThSV Eisenach 34841:1028-18713
18TV Emsdetten 34869:1072-20310