Split u Supetru preko petoligaša do četvrtfinala Županijskog kupa

Vedran Babić • srijeda, 26.02.2014.

Pauze između prvoligaških ogleda nogometaši Splita koriste za odrađivanje obveza u Županijskom kupu. Pobjedom u Supetru na otoku Braču nad petoligašem Jadranom plasirali su se u četvrtfinale...

Jedan gol Nina Galovića u prvom i dva Ante Vitaića u drugom poluvremenu bili su dovoljni za pobjedu Splita nad Jadranom iz Supetra 3:0. Očekivano, igralo se uglavnom na polovici lokalnog petoligaša, koji je unatoč tome pružio solidan otpor Splitu, pogotovo u prvom poluvremenu.

Split je poveo u 18. minuti nakon kornera Antonija Mršića i preciznog Galovićeva udarca glavom. Do kraja prvog poluvremena nije bilo golova iako su obje momčadi imale svoje šanse. Roce, Baraban, Vitaić i Kvesić (stativa) promašili su za Split, dok je u dva navrata opasan bio i Jadran preko Dragičevića i Rendića.

Kakva-takva rezultatska neizvjesnost okončana je u 60. minuti kada je Vitaić pogodio s vrha kaznenog prostora. Vitaić je zabio i treći pogodak, ovaj put iz slobodnog udarca.

Split se sada okreće gostovanju na Kantridi kod Rijeke u subotu u sklopu 24. kola MAXtv Prve lige.