Cedevita se prošetala do svog drugog trofeja u povijesti

Bernard Jurišić • četvrtak, 27.02.2014.

Kao ni Zadar u jučerašnjem polufinalu, ni Zagreb nije bio ozbiljna prepreka za Cedevitu na završnici Kupa Krešimira Ćosića. U svojoj dvorani Cedevita je proslavila uvjerljivu pobjedu i osvojila drugi Kup Krešimira Ćosića i drugi trofej u svojoj povijesti...

Cedevita je ostvarila željeno - po drugi put u povijesti Kup Krešimira Ćosića bit će izložen u njihovom trofejnoj salonu. Domaćinstvo završnog turnira zagrebačka momčad kapitalizirala je s dvije uvjerljive pobjede, polufinalnom protiv Zadra i finalnom protiv Zagreba.

Kako se odvijalo finale protiv Zagreba najbolje svjedoči činjenica da su Mravi tek jednom tijekom utakmice bili u rezultatskoj prednosti (7:9), a i to je trajalo tek pola minute. U prvoj četvrtini Zagreb se držao na minimalnom zaostatku, ali Cedevita je uskoro podigla u višu brzinu.

Slika 1 od 1.

U drugoj četvrtini serijom od 15:2 Cedevita je otišla na 40:23 i prvo poluvrijeme okončala s prednošću od 16 poena (47:31).

U trećoj četvrtini momčad Jasmina Repeše se malo opustila, što je Zagreb iskoristio za smanjenje zaostatka (60:50). No, prave prijetnje nije bilo. U posljednjoj četvrtini prednost Cedevite otišla je preko 20 (najviših 86:63 u pretposljednjoj minuti) za uvjerljiv konačni trijumf 86:68, najuvjerljiviju finalnu pobjedu u povijesti ovog natjecanja.

Miro Bilan bio je prvo ime susreta s 20 poena i 7 skokova, Nolan Smith je ubacio 15 poena, Suton i Ramljak po 13, a sjajan je bio Luka Babić koji je ubacio 6 poena, ali i podijelio 12 asistencija. Kod Zagreba je Ivan Novačić zabio 16 poena, Halilović i Vuković po 14.

Trofej je po završetku utakmice primio kapetan Cedevite Marino Baždarić, koji je podignuo i prvi Cedevitin trofej prije dvije godine.

Kup Krešimira Ćosića

• Obrisan korisnik28.02.2014. u 08:33
    Zasluženo. Odlično je bilo za vidjeti da su se stvarno/iskreno veselili trofeju. Ako je istina ovo za Nurkića, to je odlično. Nek spašavaju i Bendera i Žižića.
  • cib250628.02.2014. u 07:55
    Vrhunac je bio kad je Repeša poslije tekme zapjevao "Cedevita go go go",on kao navijač Cedevite od malena podigao je ionako krcatu dvoranu na noge.
    cib2506
  • Obrisan korisnik27.02.2014. u 23:17
    Čestitke Cedeviti, potpuno zasluženo! :) Osim toga, Nurkić je danas produžio ugovor do 2018. tako da će sigurno još koju godinu ostati ovdje, a onda za koju sezonu ako se odluči za NBA Cedevita će dobiti pristojnu odštetu..još jedan odličan potez uprave
  • Obrisan korisnik27.02.2014. u 23:09
    Bravo Ceda. A sada puna koncentracija na ABA ligu.
  • Obrisan korisnik27.02.2014. u 22:57
    Repeši ne treba čestitat jer on da je pravi trener onda bi Mazalin, Bunodivć i Baltić dobili barem 8,9 minuta a ne sramotne 2 minute.. igralo se protiv njihovih vršnjaka s kojima igraju godinama u mlađim kategorijama.. SRAMOTA NA +16