Sportnet • nedjelja, 09.03.2014.

Posljednja utakmica četvrtfinala FA kupa donijela je i najveće iznenađenje. Branitelj naslova pobjednika iz prošle sezone, danas drugoligaš Wigan, pobjedom na Etihadu eliminirao je Manchester City i plasirao se u polufinale. Među četiri svoje su mjesto nakon Arsenala danas izborili i Hull City i Sheffield United.

Ne tako davno menadžer Manchester Cityja Manuel Pellegrini nadao se trostrukoj ili čak četverostrukoj kruni, a kako sada stvari stoje njegov sastav ove bi se sezone mogao zadovoljiti tek trofejem Capital One kupa. Wigan je u susretu na Etihadu iznenadio zvjezdanu momčad Cityja i pobjedom od 2:1 izborio plasman u polufinale, gdje će ga čekati Arsenal.

Drugoligaš je na Etihadu pružio sjajan otpor poimence daleko jačem domaćinu, koji nije uspio pronaći lijeka za discipliniranu obranu Wigana. Naznake iznenađenja pojavile su se u 27. minuti kada je često kritizirani Martin Demichelis skrivio kazneni udarac, a Jordi Gomez ga pretvorio u vodstvo Wigana.

Gosti su vodstvo zasluženo odnijeli na odmor, a već u drugoj minuti nastavka uspjeli ga i udvostručiti. James MacArthur ubacio je nisku loptu u šesnaesterac domaćina, a na drugoj vratnici je dočekao James Perch i povisio na 2:0.

Vrag je odnio šalu, pa je City pritisnuo i krenuo po pogodak, a Edin Džeko ubrzo zatim pogodio vratnicu. U 68. minutio Samir Nasri je pogodio udarcem s ruba kaznenog prostora i uslijedilo je 20-ak minuta strepnje za goste iz Wigana, no usprkos golemim prigodama Džeke i Sergija Aguera gosti su ipak izdržali i izborili plasman na Wembley.

Osim Arsenala i Wigana koji čine jedan polufinalni par, među četiri najbolja danas su se plasirali i Hull City i Sheffield United. Nikice Jelavića opet nije bilo u sastavu Tigrova jer nema pravo nastupa u FA kupu, no njegova je momčad pogocima Daviesa, Meylera i Fryatta u posljednjih 20 minuta utakmice pregazila Sunderland i nakon 84 godine prošla u polufinale ovog natjecanja.

Još jedno iznenađenje priredili su igrači Sheffield Uniteda, postavši prva trećeligaška momčad u polufinalu FA kupa od 2001. godine. Pred svojim navijačima svladali su Charlton s 2:0 pogocima Flynna i Brayforda u razmaku od samo dvije minute, u 65. i 67. minuti.

• Mithrandir11.03.2014. u 10:36
    Opet su ih dobili. Nakon prošlogodišnjeg finala i uzimanja pehara iz ruku usred wembleya, sada su ih dobili i kao drugoligaši. Svaka čast "maleni" Wigan. Slatka pobjeda!!