Bukva odlazi iz Hajduka, dogovoren raskid ugovora

Ivor Krapac • petak, 14.03.2014.

Hajduk će u ostatak sezone u MAXtv Prvoj ligi krenuti bez 25-godišnjeg veznog igrača Harisa Bukve, s kojim je dogovoren sporazumni raskid ugovora. Splitski klub izvijestio je da je do ovakvog raspleta došlo zbog toga što se Bukva nije uspio nametnuti treneru Igoru Tudoru...

Uoči nedjeljnog gostovanja u Osijeku u 26. kolu MAXtv Prve lige, splitski Hajduk izvijestio je da je dogovoren sporazumni raskid ugovora s Harisom Bukvom, veznim igračem rodom iz Bosne i Hercegovine, koji će u subotu napuniti 26 godina. Bukva je u Hajduku bio od početka rujna prošle godine, poslije odlaska iz austrijskog Sturma, ali kako se nije uspio nametnuti treneru Igoru Tudoru, došlo je do prekida suradnje prije završetka sezone.

Haris Bukva nije ostavio veći trag u dresu Hajduka. Odigrao je sveukupno 13 utakmica, a svih 90 minuta odradio je u pet nastupa, posljednji put početkom prosinca prošle godine u visokom gostujućem porazu od Dinama (5:0) u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa Hrvatske.

Poslije te utakmice, 25-godišnji veznjak je iz susreta u susret imao sve manju minutažu. Prije objave da odlazi iz Splita, posljednji nastup imao je 22. veljače u gostujućoj pobjedi nad Lokomotivom (2:0) u 23. prvenstvenom kolu, kada ga je Igor Tudor uveo u igru u 82. minuti.

Bukva je završio epizodu u Hajduku bez postignutog pogotka.