MAXtv Prva liga, 26. kolo, 16.03.2014, 19:00 h, Osijek, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 5.000
Suci: Zlatko Šimčić (Koprivnica), Crnčić (Vrbovec), Dević (Koprivnica)

Mario Katušić • nedjelja, 16.03.2014.

Osijek i Hajduk su u posljednjem susretu 26. kola odigrali sjajan susret. Pred 9000 gledatelja Osijek je poveo prvijencem Antonija Pavića, a Hajduk je, nakon nekoliko promašaja domaćih za potvrdu, Milić je gostima donio bod u petoj minuti sudačke nadoknade.

Susret su obje ekipe započele u gustim formacijama, a uvjete za igru dodatno je otežavao vrlo jak vjetar, koji je u prvom dijelu puhao prema golu domaćih. Tako smo prvu priliku vidjeli u 17. minuti kada je Antonio Milić pokušao iz slobodnog udarca lukavo u bliži kut, no Mikulić je refleksno intervenirao nogom i spriječio pogodak. Minutu kasnije prilika za Osijek, centrirana lopta je preletjela obranu Hajduka, došla do Frane Vitaića koji, iako sam ispred mladog vratara Tomića, loptu ne šutira iz prve te daje dovoljno vremena Miliću da se vrati i oduzme loptu.

U 25. minuti prilika za goste kada je Kouassi pobjegao do desnoj strani, ubacio pred gol, no Bradarić je bio prekratak. Najbolju priliku Hajduk je imao u 36. minuti. Ubačaj s lijeve strane nalazi Milića na rubu peterca, ovaj šutira glavom, no Mikulić briljantnom intervencijom vadi loptu ispod grede. Milić je, potpomognut jakim vjetrom, minutu kasnije pokušao iz slobodnog udarca, no prebacio je vrata.

Do kraja poluvremena, u kojem bijelo-plavi nisu uspjeli uputiti udarac prema mladom Tomiću, debitantu na vratima Hajduka, još je pokušao Andrijašević no njegov udarca iz daljine prebacio je gol u prvom dijelu sjajnog i sigurnog Mikulića.

Da će drugi dio biti puno burniji dao je naznačiti njegov početak. Prvu priliku za Osijek propušta Mišić nakon šest minuta kada iz dobre pozicije prebacuje vrata. Već u idućoj minuti zicer za Osijek. Lopta upučena s lijeve strane dolazi do Dugandžića koji sam s deset metara promašuje cijelu loptu, a u nastavku akcije Tomić ulazi Mišiću u udarac i kupi loptu. Dvije minute su prošle do iduće prilike gostiju kada Andrijašević bježi po lijevoj strani, no udarac je bio loš. A minutu nakon toga i najbolje prilika gostiju. Nakon jedne gužve u kaznenom prostoru, obrana Osijeka čisti samo do Svena Tina Sušića čija prava bomba s 25 metara odsjeda na gredi.

A dvije minute nakon toga Osijek je poveo. Matas je ubacio s lijeve strane, Dugandžić je povučen na rubu peterca, sudac nije ništa dosudio, no lopta na drugoj vratnici dolazi do Antonija Pavića koji iz pada postiže svoj prvijenac za NK Osijek. Goste je pogodak šokirao te nisu uspjeli zaprijetiti, a Pavić je u 70. minuti gotovo došao do drugog pogotka, no njegov udarac iz daljine prelazi par centimetara preko grede.

Osijek je imao nekoliko dobrih prilika za drugi pogodak. Jednu od njih u 87. minuti, nakon povratne lopte Matas šutira preko gola. Ušlo se nakon toga u sudačku nadoknadu od čak šest minuta, koja je došla kao razlog prekida zbog Torcidine bakljade. I u nadoknadi je Osijek imao još dvije prilike. U 91. minuti udarac Cesareca iz slobodnog udarca završava u Tomiću, a u 94. minuti sam je prema vratima krenuo Lulić no otišao previše u stranu. I onda, iako je na drugoj vratnici imao slobodnog Ugarkovića, Lulić iz „mrtvog kuta“ šutira u vratara.

Lulićeva sebičnost se osvetila Osijeku u idućem napadu. Mikulić je loše reagirao na jedan ubačaj, lopta ga prolazi, no Saša Novaković spašava s gol linije i izbacuje loptu u korner. No, iz tog kornera je Hajduk izjednačio, nakon što je Milić bio najviši u kaznenom prostoru. Igrala se 95. minuta susreta. Tim rezultatom je susret i završen.

• Obrisan korisnik17.03.2014. u 01:17
    Ma ne 6 filijala...vas nebi ni Barca i Real skupa mogli uništit....ali još niste shvatili da nije ni Mamić, ni Dinamo, ni Rijeka, ni suci. ni Hns vaši protivnici...nitko vas ne može uništit kao vi sebe same....indijanci....Ne ne ne nema vam pomoći nanananana
  • Obrisan korisnik17.03.2014. u 00:58
    i ta šugava okrugla lopta, ko je izmisli. tj. šugavi balun okrugli ki ga izmislija, neznamo s takin igrati. dođite nam opet, laki bodovi od vas uvijek dobro dođu, pitaj didu jel se sjeća kako je to kad jajduk pobjedi u osijeku
  • Obrisan korisnik17.03.2014. u 00:42
    vi ste vec davno unistili sami sebe ...ne trebaju vas drugi :)
  • The Phantom17.03.2014. u 00:30