Saint-Raphael tek drugi uspješan domaćin; Ivry pao u nastavku

Mihaela Bradovski • petak, 21.03.2014.

U jedinom dvoboju dana u francuskom rukometnom prvenstvu pobjeda je otišla na stranu domaćina, tek drugog uspješnog u ovom 19. kolu. Boljom igrom u drugom dijelu rukometaši Saint-Raphaela režirali su preokret te su na kraju uspjeli slaviti s naizgled lakih 31:23...

Saint-Raphael - US Ivry handball 31:23 (9:12)

Raspored 19. kola ovog je petka donio tek dvoboj između Saint-Raphaela i Ivryja, dvoboj koji je domaći sastav zaključio u svoju korist, no ne i bez muke. Deseta ovosezonska pobjeda donijela je momčadi Christiana Gaudina napredak na ljestvici za jednu poziciju; iza sebe su ostavili Chambery koji je sredinom tjedna poražen od Cesson, dok Ivry i dalje ostaje u društvu Tremblaya i Dijona, klubova kojima prijeti najveća opasnost od ispadanja.

Gostujući rukometaši dobro su se držali većim dijelom prvog dijela. Saint-Raphael prvi je puta u prednost stigao nakon 19 minuta igre, na što je klupa Ivryja odmah reagirala minutom odmora te su se nakon nje stvari vratile u prvotno stanje. Na odmor se otišlo pri tri pogotka zaostatka domaće momčadi.

Drugi dio dvoboja donio je puno bolju igru Saint-Raphaela, a samim time i preokret te na koncu uvjerljivu pobjedu. Do novog izjednačenja nije se dugo čekalo, za 14:14 u 36. je minuti pogodio Raphael Caucheteux, odmah potom Xavier Barachet donosi +1 svojoj momčadi, a do konačnog odvajanja dolazi u periodu između 40. i 43. minute u kojoj je domaćin režirao brzu 4:0 seriju.

Novu "crnu rupu" u realizaciji gosti su imali u finišu utakmice; s 21:24 u 52. minuti pet minuta kasnije pali su na 22:29, a točku na i stavio je pola minute prije kraja Alexander Lynggaard, s četiri pogotka stopostotan u dresu domaćina. Najviše zgoditaka u pobjedničkom sastavu, njih devet, postigao je Caucheteux, a šest je dodao Abily. Novica Rudović u dresu Ivryja bio je najraspoloženiji pojedinac dvoboja s 10 golova.

Subotnji susret između Selestata i Tremblaya zaključit će 19. kolo.