Splićani pobjedom u Šibeniku zaključili A-1 ligu

Bernard Jurišić • nedjelja, 23.03.2014.

Košarkaši Splita pobjedom u Šibeniku zaključili su ovogodišnji nastup A-1 ligi. Serijom od 17:2 u završnici treće četvrtine Splićani su barem malo "zasladili" sezonu koju će završiti u Ligi za ostanak...

Šibenik je i prije posljednjeg kola osigurao Ligu za prvaka, Split se više nije mogao maknuti iz Lige za ostanak, pa je posljednji susret u A-1 ligi protekao bez nervoze i imperativa s bilo koje strane.

Nakon prilično izjednačenih prvih 20 minuta domaćini su na poluvrijeme odnijeli prednost 50:43. Još sredinom treće četvrtine držali su prednost (66:62), no završnica trećeg perioda prelomila je utakmicu na stranu Splićana.

Predvođeni raspoloženim Srđanom Subotićem i Filipom Najevom Žuti su u posljednje četiri minute napravili seriju 17:2 i u posljednju četvrtinu ušli s prednošću 68:79. U posljednjih 10 minuta domaćini se više nisu uspjeli vratiti u utakmicu.

Srđan Subotić (18 poena, 14 asistencija) i Filip Najev (29 poena, 12 skokova) bili su nezaustavljivi za Šibenčane, Ivan Jukić je ubacio 18, Bruno Markulin 11. Domaćine je predvodio Domagoj Bašić s 26 poena, Ozren Mišić je zabio 17, Ivan Blaće 15, Ljubo Šamadan 14, uz 11 skokova.