Filip Han • srijeda, 26.03.2014.

U osam utakmica Serie A nije bilo velikih iznenađenja ni neočekivanih rezultata. Pobjede su upisali Juventus i Napoli, dobru utakmicu konačno je odigrao Milan koji je dobio Fiorentinu u gostima, a slavili su i Atalanta, Genoa i Sampdoria...

Juventus je dočekao Parmu i bez problema upisao nova tri boda kojima i dalje nadmoćno drži prvu poziciju lige. Za pobjedu u današnjoj utakmici bila su dovoljna dva pogotka u prvom poluvremenu. Autor oba gola bio je Tevez, prvi je postigao u 25. minuti, a drugi put je poentirao u 32. minuti. Parma je uspjela zabiti "počasni" pogodak, u 62. minuti strijelac je postao Molinaro, no šanse za nešto više otišle su u 65. minuti kada je s travnjaka zbog izravnog crvenog kartona poslan Amauri.

Nakon serije loših utakmica Milan je konačno pružio dobru partiju i slavio u gostima kod Fiorentine. Milan je poveo zahvaljujući Mexesu u 23. minuti utakmice, a posao je dovršio Balotelli u 64. minuti lijepim pogotkom iz slobodnog udarca. Fiorentina se pokušavala vratiti u utakmicu, no bez uspjeha jer je Milanova obrana bila dobro posložena.

Puno je golova palo u utakmici Catanije i Napolija, a na kraju su slavili gosti iz Napulja rezultatom 2:4. Sva četiri pogotka gosti su zabili u prvih 45 minuta, prvi od njih bio je djelo Zapate u 16. minuti, u 25. je pogodio Callejon. 40. minuta donijela je gol Henriquea, a tri minute kasnije svoj drugi pogodak zabio je Zapata. U nastavku Catania je samo uspjela ublažiti poraz golovima Monzona u 52., te Gyombera u 75. minuti utakmice.

Uspješna je u gostima bila i Sampdoria koja je s 1:2 svladala Sassuolo. Sampdoria je povela već u prvoj minuti golom Sansonea, a 15 minuta poslije utakmicu je u egal vratio Longhi. Uslijedilo je dugo razdoblje bez pravih prilika, a pobjednički gol pao je u 66. minuti nakon akcije koju je uspješno završio Okaka. Gosti su u 88. minuti ostali i s igračem manje nakon drugog žutog kartona za Reginija, no Sassuolo nije uspio kapitalizirati brojčanu nadmoć.

Atalanta je bila uspješna u domaćoj utakmici s Livornom, te upisala pobjedu s dva gola razlike. U 22. minuti De Luca je načeo goste golom iz odbijanca. U 59. minuti Denis je zabio za 2:0 što je bio pogodak koji je postavio krajnji rezultat od 2:0.

Marko Livaja u igru za Atalantu je ušao u 74. minuti.

Pomalo neočekivanu pobjedu upisala je Genoa u utakmici s Lazijem. Lazio se bori za priključak s prvih pet momčadi lige, a da je danas pobijedio mogao je biti na sedmom mjestu tablice. Ipak, Genoa je slavila s 2:0 nakon što su golove zabili Gilardino u 65., te Fetfatzidis u 83. minuti utakmice. Lazio je na kraju utakmice ostao i s igračem manje jer je crveni karton dobio Ledesma.

U utakmici momčadi iz donjeg dijela ljestvice Chievo je s 3:0 svladao Bolognu preskočivši je tako u poretku na 16. mjesto. U sedmoj minuti penal za vodstvo realizirao je Paloschi koji je zabio i u 78. minuti. Konačni treći pogodak postigao je Rigoni u 89. minuti.

Minimalnu pobjedu upisao je Cagliari kod Verone, a strijelac jedinog pogotka na utakmici bio je Nene koji je zabio glavom nakon jednog ubačaja u 31. minuti utakmice.