Francuski kup: Monaco uvjerljivo u polufinale, završena Cannesova bajka

Ivan Blažević • srijeda, 26.03.2014.

U srijedu su odigrane dvije četvrtfinalne utakmice francuskog kupa. Monaco je na svom Stade Louisu pokazao tko je gazda i ispratio drugoligaša Lensa sa čak šest komada u mreži, dok je četvrtoligaš Cannes nakon nekoliko senzacija ipak pokleknuo u svom dvorištu protiv Guingampa.

U prvoj utakmici od 18:45 igrali su Cannes i Guingamp. Domaćini su u ranijim fazama kupa napravili nekoliko senzacija, pa se tako na listi klubova koje su izbacili mogu pronaći Troyes, Montpellier i St. Etienne. Iako su amateri iz filmskog grada optimistično sanjali polufinale, njihovoj bajci na kraj je ipak stao novopečeni prvoligaš Guingamp.

Gosti su od početka utakmice diktirali ritam, a domaćin je u 38. minuti ostao s igračem manje nakon što je crveni karton zaradio Rouabah, no mreže su do predaha ipak ostale netaknute. Međutim, Guingamp je u nastavku s igračem više u potpunosti preuzeo kontrolu utakmice i u 71. minuti prvi put slomio otpor Cannesa, a strijelac je bio Yatabare. Isti je igrač svojim drugim pogotkom u 83. minuti riješio pitanje pobjednika i trasirao Guingampu put u polufinale.

Lens se kao drugoplasirana momčad druge francuske lige nadao dobroj predstavi protiv Monaca, no crveno-bijeli su im u svom dvorištu pokazali tko je gazda i sa šest komada u mreži uništili njihove snove.

Domaćina je u vodstvo u 17. minuti doveo Dirara, a u 41. mrežu je zatresao i Berbatov i tako osigurao svojoj momčadi dva pogotka prednosti na poluvremenu. Drugo poluvrijeme donijelo je pravu golijadu domaćina. U 54. minuti Riviere je pogodio za 3:0, a samo četiri minute kasnije u strijelce se upisao i Fabinho i to je već četvrta lopta u mreži Rioua. No Monaco tu nije stao. Prošlo je desetak minuta dok se mreža Lensa ponovno nije zatresla, a strijelac je u 67. minuti bio Ocampos. I kada se činilo kako će Lens kući s petardom u mreži, Landre je pet minuta prije kraja lošom reakcijom pred svojim vratima zabio autogol i postavio konačnih 6:0.

Među polufinalistima francuskog kupa ostalo je još jedno slobodno mjesto, a tko će ga zauzeti saznat ćemo sutra, kada će posljednji četvrtfinalni susret te jedini prvoligaški među njima, odigrati Rennes i Lille.