Nervozni Fenerbahče poražen protiv Armanija, Bogdanović najefikasniji

Branimir Korać • petak, 28.03.2014.

Košarkaši Armanija očitali su pravu lekciju Fenerbahčeu usred Istanbula. U svim segmentima igre bili su bolji protivnik i na kraju su potpuno zasluženo slavili sa 82:73 i tako stavili Obradovićevu momčad u velike probleme. Barcelona je potvrdila dominaciju u skupini još jednom glatkom pobjedom, ovaj put protiv Panathinaikosa...

Fenerbahče Ülker - EA7 Emporio Armani Milano 73:82

Novi poraz za momčad Fenerbahčea stavio je Obradovićev sastav u iznimno tešku poziciju. Armani je prošao u četvrtfinale i pridružio se Barceloni, a u Istanbulu je potvrdio visoku kvalitetu i zašto mu je mjesto među osam najboljih.

Treba priznati i da dobar dio zasluge za ovu pobjedu idu i Fenerbahčeu koji je imao vrlo loših razdoblja u igri, nekoliko iznimno neraspoloženih pojedinaca i to predvođenih Linasom Kleizom koji bi trebao biti jedan od nositelja igre.

Napad domaćina bio je spor i statičan, Bo McCalebb, unatoč dobrom završnom učinku od 17 poena, u ključnim trenucima kada je Armani stvarao prednost bio je vrlo loš u napadu, jako teško je kreirao situacije i za sebe i za suigrače i nije imao nikakvo rješenje za odličnu obranu Armanija.

Nešto je pokušavao Bojan Bogdanović koji je bio najraspoloženiji igrač kod domaćina s 24 poena (6/9 za dva, 4/6 za tri). ali nije imao dobru podršku suigrača. Do poluvremena se Armani uspio odvojiti, a s punjenjem domaćeg koša nastavio je i u drugom dijelu.

U drugom dijelu Fenerbahče je ostao i bez isključenog Željka Obradovića, pokušalo se stvoriti kaotičnu situaciju pritiskom na suce i na visokim presingom na gostujući napad, međutim Armani je predobra momčad da tako lako ispusti visoku prednost.

Rutinski je priveo utakmicu kraju i odnio pobjedu 82:73. Istaknuli su se David Moss s 15 poena, Alessandro Gentile s 13 poena i sedam skokova te Daniel Hackett s 11 poena i pet skokova. Gani Lawal je igrao samo 12 minuta i upisao 12 poena uz sedam skokova i stvorio je ogromne probleme Luki Žoriću koji je utakmicu završio s osam poena (4/6) i šest skokova.

Barcelona - Panathinaikos 84:62

Barcelona je osigurala prvo mjesto u skupini svladavši na svom parketu momčad Panathinaikosa 84:62. Momčad Xavija Pascuala dominirala je susretom i potpuno je nadigrala Grke.

Panathinaikos nije dugo izdržao, nakon solidnog ulaska u utakmicu ispustio je konce igre iz svojih ruku i do poluvremena Barcelona je preuzela kontrolu nad rezultatom.

Već na odmoru bilo je plus deset za domaćina, prednost je nastavila rasti i u nastavku susreta te je domaćin odnio pobjedu s visokih 84:62 i na taj način potvrdio prvo mjesto.

Izuzev donekle Dimitrisa Diamantidisa (11 poena, četiri asistencije) i Roka Lenija Ukića (13 poena), Panathinaikos nije imao igrača koji bi mogao pružiti bilo kakav odgovor na igru raspoloženog domaćina.

U Barceloninom sastavu nije bilo Marija Hezonje, ali je Ante Tomić pružio vrlo dobru predstavu. Tomić je za 20 minuta ubacio 11 poena (5/8) uz devet skokova i dvije asistencije. Po 15 poena ubacili su Alejandro Abrines i Erazem Lorbek.

• mala truba29.03.2014. u 22:52
    Hackett je prototip savrsenog PG za EL...visina, brzina, pregled....nije sebican i potpuno igra za ekipu. Poboljsana verzija Planinica. NJEGA mi trebamo u repki !btw...navijam za Milan da osvoji EL !
    mala truba
  • Obrisan korisnik29.03.2014. u 07:46
    Milano melje obranom kojom dirigiraju Moss i Hackett. Hackett je novi Europski superstar. A u napadu lopta ide fantastično. Sjajno izbalansirana ekipa sa najboljim Talijanskim trenerom. U Feneru igrao samo Bojan. Ostali slabo , a Kleiza opet tragično. Taj je do sada odigrao samo 5-6 dobrih... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik29.03.2014. u 02:02
    Milano bez najboljeg igrača (Langford) se ovako lako obračuna s Fenerom usred Istanbula...svaka im čast, a ovi Turci su zbilja truba od ekipe...