Donna Vekić u dva tie breaka izbacila Muguruzu na početku turnira u Monterreyu

Vedran Babić • utorak, 01.04.2014.

Jedina hrvatska predstavnica u glavnom ždrijebu WTA turnira u Monterreyu Donna Vekić slavila je u prvom kolu izbacivši petu nositeljicu Garbine Muguruzu u dva tie breaka...

Nakon dobrog izdanja u Miamiju, gdje je ostvarila ukupno pet pobjeda (prošla kvalifikacije i ispala u 3. kolu glavnog turnira), Donna Vekić odlično je nastavila i na 500.000 dolara vrijednom turniru u Monterreyu koji se igra na tvrdoj podlozi.

U prvom kolu Vekić je svladala petu nositeljicu i 41. tenisačicu svijeta Garbine Muguruzu 7:6 (5), 7:6 (2) za dva sata i sedam minuta igre.

Prvi međusobni dvoboj s tri godina starijom Španjolkom Vekić je otvorila breakom u trećem gemu za vodstvo 2:1. Muguruza, koju je u drugom kolu Miamija izbacila Ajla Tomljanović, se brzo vratila (3:3), da bi kod 5:4 prokockala set-loptu na servisu Vekić. Set je na koncu u 13. igri pripao hrvatskoj predstavnici, koja je kod 6:5 imala servis za set.

Otvaranje drugog seta bilo je slično otvaranju prvog. Vekić je povela 3:0, a Muguruza izjednačila na 3:3. Do novog tie breaka više nije bilo izgubljenih servisa, a jedinu priliku imala je Vekić kod 4:3.

U 13. igri 17-godišnja Osječanka osvojila je prva tri poena i bez problema privela meč kraju. Muguruzi je to treći uzastopni poraz - za pobjedu ne zna od Florianopolisa u kojemu je početkom ožujka izgubila u finalu.

92. tenisačica svijeta tako je ponovila lanjski domet u Monterreyu kada se također plasirala u drugo kolo. Tada ju je na toj prepreci zaustavila Urszula Radwanska, a ove će godine Vekić priliku za korak dalje imati protiv 73. tenisačice svijeta Karoline Pliškove iz Češke.

WTA Monterrey, 1. kolo:
Vekić (Hrvatska) - Muguruza (Španjolska, 5) 7:6 (5), 7:6 (2)
Mladenovic (Francuska) - Konta (VB) 6:4, 6:2
Morita (Japan) - Niculescu (Rumunjska) 6:4, 3:6, 7:6 (1)

• Obrisan korisnik01.04.2014. u 12:08
    Sve je to do vraćenog samopouzdanja nakon dobivenih par mečeva... Malo se ipak prevelik pritisak stvorio i jednostavno se bila pogubila,ali lijepo da se vraća.
  • Josippo01.04.2014. u 08:35
    Gledao sam mec, nevjerovatno je kako se popravila. Najvise kretanje i servis. Koje lotpe je vracala i kako se vadila par put kod 0:30 sa servisom. I primjeti se da puca od samopouzdanja nakon Miamia, u kljucnim trenutcima je ostala cvrtsa. Kao da je ona ta koja je starija. Samo tako dalje.