Armani potvrdio visoku kvalitetu i zaustavio seriju pobjeda Barcelone

Branimir Korać • četvrtak, 03.04.2014.

Potvrdu sjajne forme Armani je dao u susretu protiv Barcelone. Katalonci su u Milano doputovali s omjerom 12-0 u drugoj fazi natjecanja, međutim Armani je pokazao zašto ga neki smatraju čak i jednim od kandidata za naslov prvaka Europe...

Sjajni Armani odradio je izvrsnu utakmicu protiv Barcelone i zaustavio veliku seriju španjolske momčadi. Jedini neporaženi sastav do ovog kola u drugom krugu Eurolige zaustavljen je u Milanu gdje ga je Armani potpuno nadigrao i slavio s 91:63.

Barcelona je nastupila bez Juana Carlosa Navarra i Xavi Pascual je raspoređivao minutažu tako da nitko od 12 igrača nije igrao manje od 12 minuta, no bez obzira na to malo tko je očekivao ovako visok poraz.

Pobjeda Armanija nije iznenađenje, Talijani igraju jako dobro već duže vrijeme i uz Barcelonu su već osigurali prolazak u četvrtfinale Eurolige. U ovom susretu samo su potvrdili svoju kvalitetu.

Gosti su još koliko toliko izdržali jedno poluvrijeme, zaostajali su na odmoru dohvatljivih 43:34, međutim uraganska treća četvrtina domaćina riješila je svaku dvojbu i Barceloni nanijela najteži europski poraz još od 1998. godine.

To razdoblje Armani je dobio s čak 26:6, stvorio je ogromnu razliku i u završnih deset minuta bez problema održao ovako visoku prednost te proslavio veliku pobjedu.

"Imali smo još jednu fantastičnu večer uz nevjerojatnu izvedbu. Naša energija bila je na vrhuncu, znali smo da ova utakmica o ničem ne odlučuje, ali svejedno smo tražili pobjedu za jačanje samopouzdanja. U ovom susretu sve se činilo laganim, ali ne zaboravljamo da će u budućnosti biti puno teških večeri i teških utakmica. Ne želim da nas euforija dovede u nevolju, moramo se držati zajedno i nastaviti naporno raditi kako bismo se znali postaviti u teškim trenucima", govorio je trener Armanija Luca Banchi.

U njegovoj momčadi istaknuli su se Alessandro Gentile s 24 poena (10/16), sedam skokova i šest asistencija te Samardo Samuels sa 16 poena (7/9). Kod poraženih Alejandro Abrines ubacio je 14 poena (4/7), Joey Dorsey je uhvatio 11 skokova uz slobodna bacanja 2/10, Ante Tomić za 15 minuta upisao je osam poena (3/5 za dva), sedam skokova i tri asistencije, a Mario Hezonja za 14 minuta dva poena (1/3 za dva, 0/1 za tri).

• Obrisan korisnik03.04.2014. u 11:43
    Ma.... krenuo je Pascual sa šarenim petorkama i idejom da razigrava ove koji manje igraju (Lampe, Todorović, Hezonja, Pullen) i kad je pretila katastrofa (20 razlike) onda je vratio Tomića i Papanikolaua pa je dobio porciju od 30 razlike. Hoću reći da je Milano "paklena ekipa" i trenutno je prvi... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik03.04.2014. u 11:28
    Ovi redikul da Tomicu samo 15 minuti, iako je ovi odigra ludilo u to malo vrimena. E neka ti kad je tako, Guardiola style, gubi i dalje. Bitno da igraju drva ka Dorsey.