Crvena zvezda zaustavila Unics i odnosi prednost u Rusiju

Branimir Korać • srijeda, 02.04.2014.

Fantastičnom obranom u posljednjih deset minuta Crvena zvezda nanijela je treći ovosezonski poraz vrlo jakom Unicsu iz Kazanja i odnosi prednost na uzvrat u Rusiju 63:52. Moćni Rusi ove sezone upisali su poveći broj vrlo uvjerljivih pobjeda i 11 razlike nije nemoguća misija za dostići, ali je jasno kako neće imati lagan posao...

Više od 22 tisuće znatiželjnika došlo je dati podršku Crvenoj zvezdi u polufinalu Eurokupa. Protivnik je bio snažni Unics, vrlo jaka ruska momčad koja ove sezone teško bilježi poraze, a na impresivan način je došla do polufinala.

Međutim, na domaćem terenu Crvena zvezda se pokazala čvrstim protivnikom i sjajnom obranom u posljednjoj četvrtini ostavila je Unics na samo četiri poena u tom razdoblju te tako osigurala lijepu prednost uoči uzvrata.

Ključ pobjede ležao u zaustavljanju jednog od glavnih kandidata za najboljeg igrača Eurokupa Andrewa Goudelocka i Zvezdaši su ga uspjeli usporiti. Goudelock je, istina, bio prvi strijelac svoje momčadi sa 18 poena, ali je ispucao dosta teških šuteva i završio susreta sa šutom iz igre 7/20.

Susret je bio izjednačen do same završnice u kojoj su Rusi ostali bez ikakvog odgovora na Zvezdinu obranu. Na ulasku u posljednjih deset minuta bilo je 50:48 za Crvenu zvezdu, a osam minuta kasnije domaćin je bio na 61:48. Tek tada su Rusi uspjeli poentirati i do kraja četvrtine upisali su tek četiri poena što je Zvezda iskoristila i slavila sa 63:52.

Prednost je velika, ali Unics predvođen Goudelockom u pravom izdanju može do preokreta. Međutim nikako neće imati lagan posao. Crvenu zvezdu u ovom susretu predvodili su Jaka Blažič s 15 poena (6/13), Raško Katić s 14 poena (6/9) te Tadija Dragićević s deset poena (4/6) i 11 skokova. Boban Marjanović je dodao deset skokova, a ali je i šutirao iz igre 1/8.

Eurokup, polufinale, prva utakmica:
Crvena zvezda - Unics Kazanj 63:52

• Obrisan korisnik03.04.2014. u 12:27
    Koliko god je loša situacija u Srbiji u Hrvatskoj je puno lošija. Kod nas je i zanimanje za košarku jako slabo. Splita nema nigdje, Zadar tone već godinama, Cibona ?? itd. Kod nas izgleda da sve mora doslovno propasti da se krene ispočetka (na zdravim temeljima). A Zvezda ima jako dobar rezultat... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik03.04.2014. u 11:52
    Pa nije sve bas sjajano ni u Srbiji. Sem Partizana (Bogdanovic - Milosavljevic) mi nemamo srpskih igraca koji vode glavnu rec. Hemofarm je propao, Vojvodina dugi niz godina ne predstavlja nista. Zvezda je propala 2011 otisla pod stecaj (iako sam zvezdas) ovo nije ona Zvezda osnovana 45. Napravljena... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik03.04.2014. u 11:12
    Klupska košarka je u Hr odavno mrtva bez obzira na 4.mj. repke na nikad lošijem EP jer ljudi su masovno izgubili interes za tim sportom u zadnjih 20g....Dovoljno je reći Jugoplastika,Cibona,Zadar...a sad sve smijurija - ne znam nabrojat više 5 igrača koji igraju u ligi. Dok je u Srbiji košarka čak... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik03.04.2014. u 11:06
    Kakva je to granitna odbrana bila, svi prilazi kosu zatvoreni, ceo teren presing na Zizisu i Gudeloku. Zinis 2 poena samo, Kajmakoglu limitiran, odlicna timska igra a narocito odbrana. I ovih 11 poena jeste puno ali Uniks je opasna ekipa. Ali Zvezdu je samo jedan tim ove godine dobio dvocifrenom... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik03.04.2014. u 10:20
    čestitke zvezdi, hoćemo li mi ikada imati priliku doživiti ovakvu atmosferu i punu arenu???