Odlični Zadar predvođen Lawrencom iznenadio Cedevitu u Domu sportova

Sportnet • četvrtak, 03.04.2014.
Odlični Zadar predvođen Lawrencom iznenadio  Cedevitu u Domu sportova

U posljednjem susretu prvog kola Lige za prvaka Zadar je favoriziranu zagrebačku momčad ostavio na minus 13. Iako je trener Zadrana Rajko Vidaković najavljivao pobjedu, slavlje njegovih igrača nad Cedevitom zasluženo je, ali i iznenađujuće. Gostujući igrači uspjeli su nametnuti svoj ritam i kontrolirati utakmicu do samog kraja te doći do važne pobjede već u prvom kolu...

Cedevita – Zadar 72:85

Cedevita je u prvom kolu košarkaške Lige za prvaka ugostila Zadar u Domu sportova. Iako je u sva tri međusobna susreta ove sezone Cedevita slavila, gosti su zasluženo stigli do pobjede 72:85. Cedevita je utakmicu igrala bez ozlijeđenih Allana Raya i Gorana Sutona, a veseli vijest da se nakon ozljede na teren vratio Ante Delaš. Domaćini su na početku poveli, ali Zadar je malom serijom 7:0 okrenuo rezultat u svoju korist, a na prvi odmor igrači Rajka Vidakovića otišli su s osam poena prednosti. Drugu četvrtinu Zadrani su nastavili s odličnom igrom, a s tri postignute trice Toni Dijan je odveo svoju momčad na dvoznamenkastu prednost (23:33). Rezultat je na poluvremenu bio 33:44.

Drugo poluvrijeme tricom otvara sjajni Andrew Lawrence i Zadar odlazi na 14 poena razlike, a Cedevitu u priključku drži odlični Nolan Smith te igrači Jasmina Repeše s nekoliko koševa u nizu dolaze na 40:47. Tada, dvjema tricama u nizu ne dopušta protivnicima da se ozbiljnije zaprijeti i Zadar odlazi na 12 poena prednosti. U 24. minuti Repeša poziva minutu odmora te njegovi igrači, predvođeni Nolanom, u nastavku pokazuju odlučniju igru. Zadnji koš uoči posljednje četvrtine postiže Jusuf Nurkić i smanjuje rezultat na osam poena zaostatka. Početkom četvrtine, koševima Ivana Ramljaka iz slobodnih bacanja i tricom Luke Babić Cedevita smanjuje prednost Zadra, a u 33. minuti petu osobnu grešku dobiva Josip Sobin. Ipak, Zadar se uspio oduprijeti svim pokušajima Cedevite i odličnom realizacijom šuta doći do pomalo neočekivane, ali zaslužene i važne pobjede.

Trener Vidaković bio je izrazito zadovoljan igrom svoje momčadi, ali i realan u komentiranju utakmice. ''Sjajna utakmica mojih momaka, stvarno su odigrali na tragu utakmice s Olimpijom. Tražio sam da igramo jednakim intenzitetom, ovo možda nije realno stanje jer je Cedevita umorna, a mi smo to htjeli iskoristiti i nametnuti im svoj ritam. Uspjeli smo u tome i odnijeli u prvom kolu veliku pobjedu. Sada se ne smijemo opustiti'', rekao je trener Zadrana.

Strateg Cedevite čestitao je Zadru na pobjedi, ali i iskazao nezadovoljstvo onim što je pokazala njegova momčad. ''Moram čestitati Zadru na zasluženoj pobjedi. Mislim da su odigrali puno bolju utakmicu. Pokazali su veliku želju i u svim segmentima su bili bolji. U prvom poluvremenu smo primili 44 poena, a inače znamo primati 60 koševa u cijeloj utakmici. Zadrani su imali sjajan šut, malo ih je popratila i sreća, ali sreća prati hrabre'', komentirao je Repeša.

Šest igrača kod gostiju je imalo dvoznamenkasti učinak, a Zadar su do pobjede predvodili Lawrence s a 17 poena (4/6 trica) i šest asistencija te Marko Šutalo s postignutih 13 poena (3/5 trica). Kod domaćina je najučinkovitiji bio Smith s upisanih 19 poena i tri skoka te Tomislav Zubčić s 18 poena i osam skokova.

• iadera04.04.2014. u 17:31
    Ekipa od 500 iljada eura je osvojila ABA ligu 2003. protiv 10-struko skuplje ekipa Maccabija. To triba posebno naglasiti. K tome i jedini naslov za HR u povijesti natjecanja.Ovo što rade klubu danas je žalosno i sramotno, ali košarkaški duh se u ovom gradu nikad nije da zakopati. Dvorana je i dalje... [više na forumu]
    iadera
  • rokolenic04.04.2014. u 16:40
    Još si mu zaboravija reći da je Zadar jedini osvajač ABA lige od svih HR klubova. PLENIGLACIAL neko prije mene dobro ti je reka: "Aj leći!!!"
    rokolenic
  • baja123404.04.2014. u 15:46
    Nije lipo širiti neistine. Zadar je u problemima svoja zadnja 3 učestovanja u ABA ligi, a ne 5. 2008-09 Zadar je završija kao peti sa sveukupno najboljom koš razlikom, 2009-10 je završija na osmom mjestu sa dvije pobjede manje od četveroplasirane Olimpije. 2010-11 Zadar je ispa, a predzadnja je... [više na forumu]