Dnipro slavio kod Tavrije, Kalinić potvrdio pobjedu gostiju

Branimir Korać • subota, 05.04.2014.

U susretu 24. kola ukrajinskog prvenstva Dnipro je gostovao u Simferopolu kod Tavrije i upisao pobjedu 2:0. Iako su u Sevastopol doputovali oslabljeni bez nekolicine igrača, gosti nisu imali problema na putu do pobjede...

Dnipro igra jako dobro u drugom dijelu prvenstva i upisao je četvrtu uzastopnu pobjedu te se izjednačio sa Šahtarom na vrhu po broju bodova. U 20. kolu gostovao je u Simferopolu kod Tavrije i slavio s 2:0.

Potpuno zaslužena pobjeda gostiju koji su dominirali susretom, bili bolji protivnik i opravdali status favorita.

Ivan Strinić nije igrao u ovom susretu, ali je zato kod gostiju u drugom poluvremenu dobio priliku Nikola Kalinić i iskoristio je postigavši pogodak. Kalinić je postavio konačnih 2:0 golom iz kaznenog udarca u 54. minuti nakon igranja rukom Grnčarova u svojih 16 metara. Vodstvo Dnipru donio je već u devetoj minuti odlični Brazilac Mateus.

Na drugoj strani svih 90 minuta odradio je bivši igrač Hajduka Marin Ljubičić koji je zaradio žuti karton u 83. minuti.

"Prvo poluvrijeme bilo je u potpunosti na našoj strani i imali smo veliki broj prilika za povećanje vodstva. U drugom dijelu Tavrija je bolje čuvala loptu i više smo se usredotočili na kontranapade. Postigli smo i drugi pogodak i zasluženo slavili", rekao je trener Dnipra Juande Ramos.