Vodeni sportovi

Odličan nastup Jokovića, Eleza i Petkovića u talijanskom prvenstvu

Branimir Korać • subota, 05.04.2014.

U talijanskom vaterpolskom prvenstvu na rasporedu je 21. kolo, a u njemu su vrlo dobre nastupe upisala dvojica hrvatskih vaterpolista. Antonio Petković je bio odličan u očekivanoj pobjedi Acquachiare kod Nervija dok je Savona Marka Eleza odigrala tek neriješeno s Volarevićevim Promogestom...

Talijani ovog vikenda odrađuju 21. kolo vaterpolskog prvenstva, većina susreta na rasporedu je ove subote, a u dva su vrlo dobru utakmicu odradili hrvatski internacionalci.

Acquachiara je gostovala kod posljednjeplasiranog Nervija i nije dopustila nikakvo iznenađenje. Slabi domaćin već je jednom nogom u Serie B, a gosti su slavili s glatkih 15:4.

Nervi je sva četiri pogotka postigao u posljednjoj četvrtini, ali tada je već sve bilo riješeno i gosti su u nju ušli s vodstvom 12:0. Najefikasniji bio je Olexandr Sadovji, a Antonio Petković odradio je vrlo dobru utakmicu s četiri postignuta pogotka.

Očekivalo se i da će uvjerljiva biti Savona na svom terenu protiv pretposljednjeg Promogest, ali gosti su s Goranom Volarevićem odigrali 10:10, međutim malo im to znači u borbi za opstanak jer je zaostatak za sigurnom zonom ipak velik.

U domaćem sastavu odličan je bio Marko Elez koji je postigao pet pogodaka dok je kod gostiju Mislav Tomašić bio dvostruki strijelac.

Pro Recco je očekivano lako stigao do pobjede u gostima kod Napolija slavivši 20:12. Posebno efikasni gosti su bili u drugoj četvrtini kada su postigli čak sedam golova.

U pobjedničkom sastavu Aiccardi je bio najefikasniji sa šest golova dok je Maro Joković postigao četiri