Mourinho: ''Riskirali smo i isplatilo nam se''

Ivan Blažević • srijeda, 09.04.2014.

Parižani su na uzvrat četvrtfinala Lige prvaka u London stigli s velikom prednošću od 3:1. Ipak, pogocima Schurrlea i Dembe Ba u posljednjim minutama, momčad Josea Mourinha uspjela je ostvariti velik preokret na domaćem terenu i proći u polufinale.

''Igrači su slijedili plan. našu ideju i ambiciju koju smo si zacrtali prije početka utakmice. Imali smo i malo sreće, no čak i da nismo zabili drugi pogodak koji nas je odveo dalje, bio bih ponosan na svoju momčad.'', rekao je trener Bluesa

Riječi hvale imao je za cijelu ekipu: '' Svi su odlično radili, išli smo na rizik i isplatilo se. Moji braniči su kao i uvijek bili odlični, posebice David Luiz. Vezni su kontrolirali sredinu i stvorili dovoljno šansi, a u napadu smo uspjeli pospremiti te dvije važne lopte. Nećemo puno slaviti, idemo se početi pripremiti a zatim uživati u polufinalnim utakmicama'', zaključio je Portugalski strateg.

Trener PSG-a Laurent Blanc priznao je kako je ovaj poraz razočaranje za cijelu ekipu. ''Razočarani smo. Prvih 25 minuta smo igrali dobro, a onda smo primili taj pogodak iz ubacivanja što nas je izbacilo iz takta i kasnije nismo ni iskoristili svoje šanse."

Malu razliku, po Francuzovu mišljenju, donijelo je veće iskustvo Chelsejeve ekipe. ''Razlika, po mom mišljenju, nije bila prevelika. I mi smo lako mogli proći, ali smatram da je nešto veće iskustvo Chelsejevih igrača igranja na ovoj razini natjecanja večeras presudilo.''

Na kraju je spomenuo i nastavak domaćih natjecanja. ''Znali smo da nas, bez obzira na rezultat ove utakmice još očekuju završnica domaćeg prvenstva i kupa, u kojima se i dalje nadamo najvećem uspjehu. Ali, ipak smo vrlo razočarani, Bili smo tako blizu polufinala.''

• Obrisan korisnik09.04.2014. u 15:19
    "Riskirali smo" ??? haha daj ne laprdaj, prosli ste ali ne moras kenjat
  • Obrisan korisnik09.04.2014. u 14:54
    mourinho ima više sreće nego pameti,da nisu zabili ovaj 2. gol sigurno bi mu opet sudac bio krivz a ispadanje
  • qvestor09.04.2014. u 13:35
    promašaij Cavanija su krivi za ispadanje PSG-a ali tako je to u nogometu ako ne iskoristiš svoje prilike gubiš