Lokomotiv predvođen Simonom ostao u igri za četvrtfinale, Fenerbahče i Laboral nadigrali protivnike

Sportnet • petak, 11.04.2014.

Posljednje i nepotpuno 14. kolo TOP 16 košarkaške Eurolige donijelo je ljubiteljima košarke zanimljive susrete i neke neočekivane ishode. Lokomotiv je nadigrao Bayern, Fenerbahče je na -19 ostavio Efes, a kao pobjednici iz neizvjesnih utakmica izašli su Olyimpiakos i CSKA. Barcelona je upisala drugi ovosezonski poraz u Euroligi izgubivši na svom terenu od Laborala…

Skupina F

Lokomotiv Kuban – Bayern 84:75 (46:33)

Lokomotiv je na svom terenu pobijedio Bayern 84:75 i ostao u utrci za doigravanje. Bayern je ovim porazom završio svoju debitantsku sezonu u Euroligi. Domaćini su od bolje otvorili utakmicu i s nekoliko serija uspjeli završiti prvu četvrtinu s pet poena prednosti. Drugu četvrtinu ruski su igrači otvorili mini serijom 5-0 i došli su do dvoznamenkaste prednosti od deset poena (26:16). Razlika se do odmora povećala na 13 poena.

Treća četvrtina nije donijela značajnije rezultatske promjene, a realiziranim slobodnim bacanjima Krune Simona domaća momčad imala je prednost 54:35. Iako su gosti odigrali ravnopravno s protivnicima, prednost koju je Lokomotiv prethodno ostvario bila je dovoljna za miran ulazak u posljednju četvrtinu. Zadnjih deset minuta pripalo je gostima koji su uspjeli doći u dva navrata na devet poena zaostatka te u samoj završnici imali su 74:72. Minutu prije kraja Rusi su uspjeli doći do plus 5 i zadržati prednost do kraja utakmice te doći do važnih bodova koji ih ostavljaju u igri za doigravanje, a čekaju pobjedu Partizana protiv Galatasaraya.

Najbolji u redovima Lokomotiva bili su Simon s ubačenih 18 poena (2/3, 3/7 trica) uz osam skokova i tri asistencije te Derrick Brown s također 18 poena (5/8, 0/1 trica). Kod gostiju je najbolji bio Nihad Djedović sa 16 poena (6/9, 1 trica).

Maccabi Tel Aviv – CSKA 76:81 (45:42)

CSKA je u Tel Avivu pobijedio Maccabi rezultatom 76:81 i zadržao vodeću poziciju. Sasha Kaun odveo je svoju momčad sa šest zabijenih poena na ozbiljniju prednost od deset poena (11:21). U drugoj četvrtini Maccabi je preuzeo inicijativu i okrenuo rezultat u svoju korist odličnom igrom te se na odmor otišlo s rezultatom 45:42.

Preko 11 tisuća ljubitelja košarke imalo je priliku gledati zanimljivu utakmicu i u nastavku. Naime, domaća momčad uspjela je sačuvati prednost od četiri poena do kraja treće četvrtine, ali utakmica je i dalje bila neizvjesna uoči posljednjih deset minuta. CSKA odličnom igrom uspio prijeći u vodstvo i zadržati ga pa je tako 44 sekunde prije kraja utakmice rezultat bio 70:78.

Ruse je do pobjede predvodio Aaron Jackson s 18 postignutih poena (3/5, 3/5 trica) uz deset skokova i tri asistencije. Najbolji strijelac domaće momčadi bio je Tyrese Rice s ubačenih 15 poena (6/12, 1/1 trica), a tome je dodao četiri skoka i sedam asistencija. Andrija Žižić nije se upisao u strijelce.

Barcelona – Laboral Kutxa 86:97 (50:35)

U susretu španjolskih momčadi pobjedu su odnijeli gosti, a rezultat je poslije odigranih 40 minuta bio 86:97. Prvu četvrtinu Barcelona je odigrala na visokoj razini i imali su prednost 28:22. U drugoj četvrtini Barcelona je došla do 20 poena prednosti pri rezultatu 48:28, a na odmor se otišlo s 50:35. Treća četvrtina donosi rezultatski preokret, a Laboral serijom 18-0 završava sa šest poena prednosti nakon 30 odigranih minuta. Početkom zadnje četvrtine gostujuća momčad stigla je i do prve dvoznamenkaste prednosti pri rezultatu 60:70. Gosti su imali i +17, a iako se do kraja razlika smanjila na 11 poena, Laboral je zasluženo slavio u gostima nadigravši Barcelonu.

Laboral je do pobjede predvodio fantastični Andres Nocioni s čak 37 postignutih poena (9/15, 4/6 trica) uz šest skokova. Najefikasniji u momčadi Barcelone bio je Juan Carlos Navarro s 25 poena (1/6, 4/7 trica) uz tri skoka i pet asistencije. Ante Tomić postigao je 11 poena (5/6), a tome je dodao četiri skoka, dok je Mario Hezonja ubacio četiri poena (1/1) za svoju momčad.

Ovom pobjedom gostujuća momčad oprostila se od Eurolige. Barcelona čeka dobitnika između Galatasaraya i Lokomotiva.

Olympiakos – Panathinaikos 68:65 (29:37)

U grčkom derbiju između Olympiakosa i Panathinaikosa uspješnija je bila domaća momčad s pobjedom 68:65. Gostujuća momčad bolje je ušla u utakmicu i nakon deset minuta imala je rezultat na svojoj strani (12:16). U drugoj četvrtini nastavili su s dobrom igrom te su na poluvrijeme otišli s osam poena prednosti. Drugo poluvrijeme donijelo je preokret u kojem je domaća momčad zasluženo okrenula rezultat u svoju korist. Nakon 33. minute rezultat je bio 29:41, ali do kraja četvrtine Olympiakos je došao na samo dva poena zaostatka. Ljubitelji košarke mogli su uživati u zanimljivoj utakmici i neizvjesnoj završnici. 4.7 sekundi prije kraja Olympiakos je pozvao minutu odmora, a Vassilis Spanoulis postigao je tricu za vodstvo domaće momčadi i pobjedu u grčkom derbiju.

Najefikasniji u pobjedi domaćina bili su Bryant Dunston s 12 poena (4/6) uz četiri skoka i asistenciju te Kostas Sloukas s također 12 poena (4/6 trica) dodavši tome pet asistencija. Panathinaikos je predvodio Loukas Mavrokefalidis s postignutih 17 poena (7/7, 0/1 trica) uz pet skokova i dvije asistencije. Roko Ukić postigao je šest poena za svoju momčad (1/5, 1/1 trica) uz četiri skoka i dvije asistencije.

Fenerbahče – Anadolu Efes 84:65 (45:31)

Fenerbahče je slavljem 84:65 na domaćem terenu protiv Efesa završilo sezonu u Euroligi. Od kraja prve četvrtine koja je završila rezultatom 21:10 bilo je jasno da utakmica ide u jednom smjeru. U drugoj četvrtini obje momčadi su se razigrale, ali Efes nije uspio ozbiljnije zaprijetiti domaćoj momčadi pa je na odmoru rezultat bio 45:31. Drugo poluvrijeme turska momčad nastavila je s odličnom igrom, kontrolirali su utakmicu i rutinski ju priveli kraju pobijedivši Efes s visokih +19.

U domaćoj momčadi najbolji strijelac je bio Luka Žorić s ubačenih 20 poena (8/14, 0/1 trica), a tome je dodao šest skokova. Gostujuće igrače predvodio je Duško Savanović s 21 poenom (7/10, 0/1 trica) uz dva skoka i četiri asistencije. Zoran Planinić nije nastupio, a Bojan Bogdanović je za 18 minuta ubacio pet poena (2/7).

• Obrisan korisnik11.04.2014. u 12:13
    ukic nije hrvat pa njegovu statistiku ne trebamo znati...cccc...bitno da je andrija žižić odigrao 2 minute, to moramo znati