CSKA tek u produžetku do pobjede na početku serije protiv Panathinaikosa

Branimir Korać • srijeda, 16.04.2014.

Nakon što su Real Madrid i Barcelona glatkim pobjedama otvorili četvrtfinalnu seriju Eurolige, moskovski CSKA je uz znatno više problema krenuo protiv Panathinaikosa. Moskovljani su slavili tek u produžetku sa 77:74...

CSKA Moskva - Panathinaikos 77:74 produžetak (1-0)

Susret s dva različita poluvremena odigran je u Moskvi. U prvom je CSKA bio bolji, imao je prednost i jednostavno se lakše nosio s nervozom prvog dvoboja četvrtfinalne serije. Međutim u nastavku se osjetilo koliko Moskovljanima nedostaje Miloš Teodosić, problemi u organizaciji igre bili su sve veći, a gosti su uz vrlo dobru obranu uspjeli doći do preokreta.

Iako se Panathinaikos u drugom dijelu probudio pa čak u nekim dijelovima susreta i izgledao kao izgledniji pobjednik, na kraju je CSKA ipak izborio produžetak i tamo izvukao pobjedu.

U prvih 20 minuta CSKA je konstantno bio u prednosti, u pojedinim trenucima ona je bila i dvoznamenkasta, a na odmor se otišlo s vodstvom domaćina 40:33. Tada Panathinaikos baš i nije izgledao kao momčad koja bi mogla do preokreta, ali vrlo brzo se slika potpuno promijenila.

Odmah na startu drugog poluvremena Moskovljani su uspjeli smanjiti zaostatak i dugo su bili za petama domaćinu da bi početkom posljednje četvrtine uspjeli preko Lasmea doći i do potpunog preokreta i preuzimanja vodstva.

U završnici susreta gosti su imali pet poena prednosti, nisu to zadržali i 30 sekundi prije kraja Kyle Hines je poravnao na 72:72. Imao je Panathinaikos priliku za vraćanje vodstva, Bramos nije bio precizan kao niti na drugoj strani sa sirenom Jackson.

Susret je tako otišao u dodatnih pet minuta gdje su obje momčadi imale velikih problema kako pogoditi išta iz igre. CSKA se uspio odvojiti na 77:74, imali su gosti posljednji napad, ali nakon što je Diamantidis promašio tricu za poravnanje, priči je bio kraj.

U pobjedničkom sastavu Sonny Weems je ubacio 21 poen (6/10) uz šest skokova i pet dodavanja, a Viktor Hrjapa je dodao 17 poena (6/11) i 11 skokova. Kod Panathinaikosa po 14 poena su ubacili Stephane Lasme (4/4) i Jonas Mačiulis (4/6, pet skokova, pet ukradenih lopti). Roko Leni Ukić je za 18 minuta ubacio dva poena (1/4 za dva, 0/2 za tri) uz tri skoka.

• Obrisan korisnik17.04.2014. u 16:57
    PAO je stvarno bio blizu pobjede ,a Legenda Diamantidis je "usrao" završnicu. Nešto je beskonačno nadriblavao i kad je napokon ostao 1 na 1 sa Krstićem - ništa i onda sekundu do kraja napada gurne Bramosu loptu za tricu... CSKA igra kao da u svi frajeri , ali kada je gusto onda Weemsu guraju loptu... [više na forumu]