Maccabi preokretom izborio produžetke i upisao važnu pobjedu

Sportnet • srijeda, 16.04.2014.

Nakon što su prve pobjede u srijedu upisali dva španjolska kluba, Real Madrid i Barcelona, a CSKA nakon produžetaka stigao do pobjede nad Panathinaikosom, na raspored je došao i susret između talijanskog Armanija i izraelskog Maccabija. Prva pobjeda u doigravanju, koje se igra na tri dobivene utakmice pripala je gostima. Maccabi je uspio preokrenuti rezultat u posljednjoj minuti i odvesti utakmicu u produžetke te postati prva momčad koja je upisala bodove na gostujućem terenu.

Emporio Armani – Maccabi Tel Aviv 99:101 produžetak (0:1)

Maccabi je u Milanu, na gostujućem terenu, svladao domaću momčad Armanija, a rezultat je nakon produžetaka bio 99:101. Preko 12 tisuća ljubitelja košarke uživalo je u izuzetno zanimljivoj i neizvjesnoj utakmici. Domaćini su bolje otvorili utakmicu i nakon odigranih deset minuta imali su prednost od četiri koša (23:19). U 15. minuti susreta igrači Davida Blatta uspjeli su doći do izjednačenja 31:31, ali Talijani su opet preuzeli kontrolu, prešli u vodstvo i do kraja druge četvrtine nisu ispuštali prednost. Rezultat je na poluvremenu bio 47:42.

Ubrzo nakon početka drugog poluvremena Armani je došao do prve dvoznamenkaste prednosti pri rezultatu 57:45. S istom razlikom završila je treća četvrtina, a tada se činilo da utakmica ide u jednom smjeru i da će domaćini upisati prvu pobjedu u doigravanju. Sve do 39. minute kada je zaostatak smanjen na sedam poena razlike, a odmah zatim i na samo četiri poena. U 40. minuti Maccabi je napravio seriju 6-2 i odveo utakmicu u produžetke. Rezultat nakon odigranih 40 minuta bio je 87:87. Gostujuća momčad bolje je otvorila produžetke i došli su do četiri poena prednosti (87:91), ali pitanje pobjednika još nije bilo riješeno. Domaća momčad nije se predala te su u petoj minuti produžetaka izjednačili rezultat (93:93), a uspjeli su prijeći u vodstvo 96:95. S malom serijom, ali važnom serijom u tim trenucima (4-0) gosti su prešli u vodstvo koje su uspjeli sačuvati i slavili s konačnih 99:101.

Gostujuću momčad do važne pobjede predvodio je sjajni Ricky Hickman s ubačenih 26 poena (4/7, 3/3 trica), a tome je dodao četiri skoka i tri asistencije. Najefikasniji u redovima Armanija bio je Keith Langford s 18 poena (2/5, 2/8 trica) uz tri skoka i pet asistencija. Andrija Žižić nije se upisao u strijelce.

• Obrisan korisnik17.04.2014. u 09:22
    A ja prebacio na Time outu minutu do kraja kod +7 za Milan na "klasiko". Kakva greška...