Ivan Dodig i Marcelo Melo izborili finale Monte Carla, Mirnji i Južni pali u trećem setu

Vedran Babić • subota, 19.04.2014.

Ivan Dodig i Marcelo Melo ostvarili su najbolji rezultat ove sezone plasiravši se u finale ATP Masters 1000 turnira u Monte Carlu. U polufinalu je hrvatsko-brazilska kombinacija svladala Maksa Mirnjeg i Mihajla Južnog u tri seta...

Nakon prosječne forme prikazane u prva tri mjeseca sezone, Ivan Dodig i Marcelo Melo u Monte Carlu su došli do svog najboljeg rezultata u 2014. godini. Pobjedom nad Maksom Mirnjijem i Mihajlom Južnim 6:3, 1:6, 10-6 plasirali su se u svoje četvrto zajedničko finale.

U cijelom prvom setu viđena je samo jedna break lopta. Imali su je i realizirali Dodig i Melo kod 3:2. Bjelorusko-ruska kombinacija uzvratila je premoćno osvojivši drugi set uz dva oduzeta servisa.

U trećem setu Mirnji i Južni poveli su 1-0 i 2-1, da bi Dodig i Melo okrenuli na 4-2. S dva uzastopna poena Dodig i Melo su "pobjegli" na 8-4 i tako praktički riješili pitanje pobjednika. Meč je trajao sat vremena.

U finalu će Dodig i Melo igrati protiv prvih nositelja braće Boba i Mikea Bryana ili petih nositelja Daniela Nestora i Nenada Zimonjića.

U prethodna tri zajednička finala Dodig i Melo osvojili su jedan naslov i to lani u Šangaju na ATP Masters 1000 turniru. Poraze su doživjeli u Memphisu 2012. i u Wimbledonu 2013. godine.

ATP Masters 1000 Monte Carlo, polufinale parova:
Dodig/Melo (Hrvatska/Brazil, 3) - Mirnji/Južni (Bjelorusija/Rusija) 6:3, 1:6, 10-6

• teniosac19.04.2014. u 15:43
    konačno im je krenulo,nisu baš dobro krenuli u sezonu,ovo sad popravlja cijelu sliku..