Ivan Blažević • subota, 19.04.2014.

Nogometaši Lyona i PSG-a ovog vikenda nisu odigrali redovne utakmice 34. kola francuskog prvenstva, već su na Stade de Franceu međusobno odmjerili snage u finalu Liga kupa. Parižani su od ozljede Ibrahimovića u prilično lošoj formi, a prošli su vikend u francuskom prvenstvu poraženi od Lyona, no večeras su ipak slavili s 2:1.

Na klupi Lyona zbog suspenzije nije sjedio trener Remi Garde, a sastav je bio bitno prorijeđen zbog povreda trojice veznih igrača, Gourcuffa, Fofane i Greniera. Parižani u ovom susretu nisu mogli računati na ozlijeđenog Ibrahimovića pa su u napadu krenuli u kombinaciji s Lavezzijem, Lucasom i Cavanijem.

Paris je do vodstva stigao već u trećoj minuti. Maxwell je s Lavezzijem na lijevoj strani terena krasnim duplim pasom izbacio trojicu Lyonovih braniča iz igre, a zatim poslao loptu u pet metara gdje je vrebao Edison Cavani te pogodio nečuvanu mrežu za vodstvo svoje momčadi i ludnicu Parižana na tribinama.

Na drugi se gol čekalo do 30. minute. Thiago Silva je dugom loptom sa svoje polovice tražio Lucasa, a vratar Lyona Lopes je istrčao s gola i napravio vrlo neoprezan start na rubu šesnaesterca, no sudac je pokazao na bijelu točku. Loptu je uzeo Cavani i snažnim udarcem postigao svoj i Parisov drugi zgoditak večeri. Urugvajac je u finišu prvog poluvremena imao šansu postići hat-trick te praktički riješiti pitanje pobjednika, no njegov je udarac prohujao iznad grede.

Lyon je u nastavku morao krenuti malo ofenzivnije, a to im se isplatilo u 56. minuti, kada je Lacazette primio loptu na polovici terena, povukao sprint te s dvadeset metara sjajnim prizemnim udarcem savladao Doucheza na vratima PSG-a.

Dalje od toga ipak nije išlo, Lyon se mučio probiti čvrsti obrambeni blok na 30 metara od Parisovih vrata, a svi centaršutevi bili su lak posao za danas odlične Alexa i Thiaga Silvu i momčad Laurenta Blanca je tako podigla svoj prvi trofej sezone.