Nexe sigurno slavio nad Porečom, Dubrava uvjerljivo bolja od Karlovca

Zvonka Keliš • srijeda, 23.04.2014.

Srijeda je ovoga tjedna donijela i službeni početak domaće Lige za prvaka u koju su nešto ranije od ostalih, točnije, protekloga petka zakoračile ekipe CO Zagreba i GRK Varaždina u čijem je susret pobjedu osigurao aktualni hrvatski prvak. Viceprvak Hrvatske je, pak, u svom prvom ogledu stigao do sigurnog slavlja nad Porečom, dok je Dubrava na svom terenu uvjerljivo bila bolja od Karlovca.

Poreč - Nexe 22:25 (9:16)

Aktualnom viceprvaku Hrvatske prvo kolo domaće Lige za prvaka donijelo je susret s drugoplasiranom momčadi regularnog dijela ovogodišnjeg izdanja Premijer lige, a iako je našički Nexe odlično krenuo u dvoboj ekipa Poreča pred sam kraj uspjela je smanjiti svoj zaostatak za poraz sa samo tri pogotka razlike (22:25). Vrlo dobro su Našičani krenuli u dvoboj prvoga kola te su preko Šime Ivića, Albina Etera i Franje Lelića poveli s uvodnih i lijepih 3:0, dok se na prvi domaći pogodak moralo čekati do osme minute kada siguran biva Petar Topić. Nije dugo trebalo Nexeu da se odvoji i na tada velikih 7:1 koje do odlaska na odmor samo dodatno rastu (10:3, 13:4), dok se na predah odlazi s gostujućih 16:9.

Nastavak susreta ponudio je nešto sigurnijeg domaćina koji u 36. minuti uspijeva smanjiti svoj zaostatak na minus četiri (13:17), no ubrzo potom gosti se nanovo odvajaju na vrlo dobrih 22:16. Do samoga kraja domaća se momčad trudi sustići svog suparnika, no to joj ne polazi za rukomet već samo smanjuje svoj zaostatak na konačnih tri pogotka razlike (22:25). Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Šime Ivić sa šest postignutih pogodaka, njih pet dodao je Franjo Lelić, Josip Pivac i Perica Lelić sakupili su ukupno osam obrana, dok je najbolji kod Poreča bio Marko Buvinić sa sedam golova, a Mario Cvitković je zaustavio 13 lopti.

Dubrava - Karlovac 30:22 (12:9)

Zanimljivo je bilo u preostalom susretu prvoga kola Lige za prvaka između trećeplasirane momčadi službenog dijela sezone Premijer lige, Karlovca, te one četvrtoplasirane, Dubrave. Susret u zagrebačkoj Dubravi otvaraju Marko Štrucelj i Matija Perajica za uvodnih i gostujućih 2:0, no nije trebalo dugo da se Veprovi probude te poravnaju rezultat. Borbeno je stoga bilo u narednim minutama dvoboja u kojem se sredinom prvoga dijela domaćin uspijeva odvojiti na laganih 7:5, gosti ubrzo potom nanovo izjednačuju rezultat, dok u posljednjim trenucima prvoga poluvremena Ivan Dumenčić, Ivan Vida i Domagoj Pavlović odvode svoju ekipu na +3 (12:9) s kojima se odlazi na odmor.

Perajica vrlo dobro otvara drugo poluvrijeme te s dva uzastopna pogotka vraća svoju momčad na samo pogodak zaostatka (11:12), dok Ivan Bačić netom zatim osigurava i novo izjednačenje. Međutim, domaća momčad tada ubacuje u brzinu više, odlazi na 16.13, a potom i 20:14, a iako se gosti trude ponovno uhvatiti priključak to im ne polazi za rukom i domaći rukometaši osiguravaju uvjerljivo slavlje 30:22 te prve bodove u Ligi za prvaka. Odličan je kod Dubrave bio Domagoj Pavlović s pet pogodaka, Domagoj Grahovac i Tin Badžek sakupili su zajedno 13 obrana, dok se kod Karlovca istaknuo Matija Perajica sa sedam golova, a Luka Prezelj i Denis Klarić obranili su ukupno 12 lopti.