Pobjede dvojca iz ugrožene zone, Bičanić dobar u porazu Chamberyja

Mihaela Bradovski • nedjelja, 27.04.2014.

Kompletirano je 23. kolo francuskog rukometnog prvenstva pobjedama momčadi koje se bore za opstanak. Damir Bičanić i Damir Batinović upisali su poraze i dok Batinović nije briljirao, Bičanić je odradio dobru utakmicu kod Ivryja...

US Ivry handball - Chambery Savoie 24:22 (11:11)

Ivry je probudio nadu u ostanak u elitnom društvu svladavši na svom parketu momčad Chamberyja s 24:22. Domaćin je bio znatno motiviraniji i to se osjetilo na konačnom rezultatu.

Chamberyju nije pomogla niti odlična večer reprezentativnog vratara Cyrila Dumoulina koji je upisao 15 obrana, gosti su previše griješili i veliki broj izgubljenih lopti prevagnuo je na stranu Ivryja.

Već u prvih 20 minuta Ivry je naznačio kako ga u ovom susretu zanima pobjeda jer je poraz mogao značiti i oproštaj od elitnog društva. Vrlo brzo se odvojio i pobjegao na četiri gola prednosti, no Chambery je uspio preko Damira Bičanića u posljednje dvije minute prvog poluvremena poravnati na 11:11.

U prvih deset minuta drugog poluvremena igralo se gol za gol, a onda Ivry radi ključnu seriju 3:0, odlazi na 17:14 i Chambery do kraja susreta nije nijednom došao bliže od dva gola zaostatka.

Uz odličnog Dumoulina istaknuli su se sa šest golova Bičanić i Benjamin Gille dok su kod domaćina najefikasniji bili s po pet golova Sebastian Simonet i Thomas Zirn.

Selestat Alsace HB - Cesson Rennes Metropole HB 28:20 (14:11)

Ivryju bi pobjeda puno više značila da je dobio pomoć Cessona na gostovanju kod Selestata. Međutim Cesson je odigrao jednu od lošijih utakmica ove sezone i upisao je visoki poraz 28:20 čime je Dijon i teoretski ispao iz lige, a Ivry za Selestatom zaostaje četiri boda tri kola prije kraja.

I u ovom susretu domaćin je bio puno motiviraniji što je na kraju i presudilo. Osim toga gosti su imali malo raspoloženih igrača, potpuno su podbacili Damir Batinović koji je ostao bez pogotka uz četiri ispucana šuta te Benjamin Briffe s jednim golom iz osam pokušaja.

Od 20. minute kada je Cesson vodio 10:8, domaćin je napravio seriju 8:1, potpuno preuzeo kontrolu nad susretom i otišao do visoke pobjede.

Vrata je zaključao Obrad Ivezić koji je susret završio sa 17 obrana, a realizatorski posao odradili su Michal Salami s devet golova te Frederic Beauregard sa sedam golova. Kod poraženih pet pogodaka postigao je Maxime Derbier, a Yann Genty je skupio deset obrana.