Filip Han • ponedjeljak, 28.04.2014.

Lille je upisao pobjedu protiv Bordeauxa i time osigurao mjesto u Europi sljedeće sezone. Golovi Kaloua i Mendesa donijeli su tri boda čime je produžen niz utakmica u kojima je Lille osvajao bodove, te je sad na brojci 12. Bordeaux se porazom oprostio od Europe...

Lille se već neko vrijeme nalazi na trećem mjestu tablice i osigurao je mjesto u Europi u sljedećoj sezoni. Današnjom pobjedom nad Bordeauxom došli su korak bliže osiguravanju trećeg mjesta koje vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka, dok su Žirondinci porazom izgubili svaku mogućnost za Europom, trenutno su sedmi na ljestvici.

Domaćini su poveli u 23. minuti kada je centar-šut Balmonta s desne strane dočekao Kalou te glavom donio prednost svojoj momčadi. Drugi pogodak za Lille zabio je Mendes u 68. minuti utakmice, a samo dvije minute kasnije Bordeaux je smanjio zaostatak nakon što je jedanaesterac realizirao Jussie.

Lille je bio bolja momčad tijekom cijele utakmice, imao je još neke dobre prilike kojima je mogao upisati i veću pobjedu, a u njima je prednjačio Kalou koji je imao nekoliko dobrih prilika iz igre, a na kokcu je njegov pokušaj s bijele točke u sudačkoj nadoknadi zaustavio Carrasso, pa je konačan rezultat ostao 2:1.

U ranijoj utakmici Lyon je s 4:1 svladao Bastiju. Odličnu utakmicu odigrao je mladi Nabil Fekir koji je u pobjedi zabio jedan gol, te asistirao za još dva. Strijelci su još bili Gomis, Kone i Lacazette, dok je za Bastiju zabio Bruno.

Lyon je peti na tablici i još uvijek hvata mjesto koje vodi u Europu, dok je Bastia na 11. poziciji.

• teletabis8929.04.2014. u 14:39
    Lille nije samo osigurao Europu, nego je praktički osigurao i kvalifikacie za Ligu prvaka. Bilo bi lijepo da Lyon nekako dođe do četvrtog mjesta jer bi bilo šteta da u Europu ne idu ni Lyon ni Marseille, prije pojave ovakvog PSG-a, najjači klubovi u Francuskoj.