Barcelona i madridski Real zaključili pobjedama 28. kolo Lige Endese

Branimir Korać • petak, 02.05.2014.

U zaostalim susretima 28. kola španjolskog prvenstva Barcelona i madridski Real upisali su pobjede i tako učvrstili svoje pozicije. Real će u svakom slučaju ući u doigravanje kao prvi ili drugi dok se Barcelona nalazi u dobroj poziciji za osiguranje trećeg mjesta...

Barcelona je bez Marija Hezonje i s Antom Tomićem u sastavu buila na neugodnom gostovanju kod Gran Canarije i uspjela je slaviti sa 82:74.

Gran Canariji je svaka pobjeda vrlo važna u borbi za doigravanje s obzirom na gužvu na ljestvici, međutim u ovom susretu Barcelona je bila bolji protivnik u ključnom razdoblju igre u drugom poluvremenu. U prvom dijelu domaćin je bio bolji i tek su u završnici poluvremena Jacob Pullen i Ante Tomić približili goste. Tomić je sudjelovao i u potpunom slamanju otpora domaćina kada je Barcelona uspjela odmaknuti na 73:64 poslije čega se Gran Canaria nije oporavila.

Prvo ime utakmice bio je Marcelinho Huertas s 21 poenom (6/9), Boštjan Nachbar je dodao 17 (6/9, trica 5/7) uz pet skokova, a Tomić je za 20 minuta ubacio deset poena (5/10 za dva) uz sedam skokova. Kod Gran Canarije Eulis Baez ubilježio je 15 poena (5/10) uz pet skokova, a Tomas Bellas 14 poena (5/14).

Problema nije bilo za Real koji je ugostio Joventut i slavio sa 106:88. Madriđani su imali šestoricu dvoznamenkastih strijelaca, šut iz igre iznad 50 posto uz tricu 14/28 i dvostruko manje izgubljenih lopti (14:7) te jednostavno nisu mogli izgubiti u takvom susretu.

S po 18 poena najistaknutiji su bili Sergio Rodriguez (6/9, devet asistencija) i što će Pabla Lasa posebno razveseliti - Jaycee Carroll (6/12). U gostujućem sastavu John Shurna je stao na 18 poena (5/10) uz sedam skokova, a Albert Miralles je dodao 14 poena (4/7) uz devet skokova.