Ostali sportovi

Iva Radoš svladala olimpijsku pobjednicu i uzela zlato na Europskom prvenstvu

Mihaela Bradovski • subota, 03.05.2014.

Nakon Lucije Zaninović Hrvatska je u Ivi Radoš, članici zagrebačkog Metalca, dobila i drugu europsku prvakinju na aktualnom Prvenstvu u Bakuu. Iva je u finalnoj borbi bila uspješnija od osvajačice olimpijskog zlata iz 2012. godine Milice Mandić...

Hrvatsku žetvu medalja na Europskom prvenstvu u taekwondou nastavila je u subotu Iva Radoš. Hrvatskoj reprezentativki ždrijeb je odmah donio drugu nositeljicu Reshmie Oogink, a Nizozemka je svladana udarcem u glavu u ekstra rundi za tri zlatna boda nakon što je regularna borba završila s 3:3.

Na putu do finala sa 7:3 svladala je Dunju Lemajić iz Slovenije, još uvjerljivija bila je s 9:3 protiv Asene Furkan Aydin iz Turske. Naslov najbolje u kategoriji do 73 kilograma Iva je osvojila nakon borbe s olimpijskom pobjednicom Milicom Mandić, a nju je u svoju korist okončala rezultatom 6:3.

S četiri medalje i dva peta mjesta Hrvatska vodi ispred Francuske u ukupnom poretku seniorki. U nedjelju će uspjehe svojih kolega pokušati ponoviti Ana Zaninović u kategoriji do 53 kilograma, Petra Matijašević do 67 te Filip Grgić i Tin Solenički.

• litleben04.05.2014. u 16:45
    I Ana Zaninović je uzela zlato. Tri zlata ukupno, najbolje do sada.
    litleben
  • litleben04.05.2014. u 08:06
    Bravo Iva. U nedjelju bi mogli, realno, osvojiti još tri medalje. Kada se gleda broj ljudi u Hrvatskoj koji se bave taekwondoom, te broj osvojenih medalja s najvećih natjecanja, onda je to medijski najnezastupljeniji sport kod nas.