Ostali sportovi

Ana Lenard zlatna, Ivona Tubić brončana na Europskom prvenstvu u karateu

Mihaela Bradovski • subota, 03.05.2014.

Odlične vijesti iz borilačkih sportova stižu i iz finskog Tampereua gdje se održava Europsko prvenstvu u karateu. Ana Lenard okitila se zlatnom medaljom dok je do brončanog odličja stigla Ivona Tubić. Obje su u posljednjim dvobojima bila uspješniji od srpskih predstavnica...

Prva se na postolje u subotnjem programu popela Ivona Tubić u kategoriji do 68 kilograma. U borbi za brončanu medalju svladala je reprezentativku Srbije Ivanu Čomagić rezultatom 2:1.

Svoje finale u kategoriji do 61 kilograma Ana Lenard izborila je u četvrtak nakon što je redom bila uspješnija od predstavnice Bjelorusije Sadovskaje te identičnim 2:0 rezultatom i od Norvežanke Marije Roll.

Četvrtfinalna borba bila je nešto zahtjevnija pa je tako Marija Sušec iz susjedne Bosne i Hercegovine svladana s 1:0. Posljednja u nizu koja je morala čestitati Ani bila je Ukrajinka Anita Serogin (2:1).

U najvažnijoj borbi na EP-u Lenard je s 3:1 bila bolja od Sanje Cvrkote.

Ana-Marija Bujas Čelan i Jelena Kovačević od natjecanja su se oprostile u susretima za brončanu medalju.

• Obrisan korisnik06.05.2014. u 01:27