Francuski kup: Guingamp slavio s 2:0 i osvojio vrijedan trofej

Ivan Blažević • subota, 03.05.2014.

Nogometaši Guingampa, šesnaestoplasirane momčadi francuske Ligue 1, osvojili su francuski Kup pobjedom od 2:0 nad Rennesom u finalnom susretu. Farmerima je ovo drugi osvojeni Kup u povijesti, naime, 2009. su godine prvi put podigli ovaj trofej, a zanimljivo, i tada im je protivnik u finalu bio Rennes.

Nogometaši Guingampa samouvjereno su ušli u finalni susret, budući da su u polufinalu priredili pravu senzaciju izbacivši u produžecima favorizirani Monaco. Tako je i krenulo na travnjaku, imali su mnogo više ofenzivnijih akcija i udaraca no Rennes, a to im se prvi put isplatilo u završnoj fazi prvog dijela, točnije u 37. minuti, kada ih je u vodstvo doveo Martins Pereira.

Na samom otvaranju drugog dijela, u 46. minuti, Mustapha Yatabare, strijelac dva pogotka u polufinalnom susretu protiv Monaca, glavom je iz blizine zabio drugi pogodak na utakmici, te svoj ukupno osmi u natjecanju, i tako donio veliko slavlje svojim navijačima.

Bila je to treća ovosezonska pobjeda Guingampa nad Rennesom, kojeg su dva puta savladali i u francuskom prvenstvu. Guingamp, klub iz gradića s nešto više od 7000 stanovnika, u kojem je ponikao veliki Didier Drogba, tako je po drugi puta nakon 2009. godine osvojio ovo natjecanje, kada su u finalu također slavili protiv Rennesa. S druge strane, Rennesova priča je ovim porazom poprimila bolnu notu. Naime, i prošle su godine izgubili jedno finale, ono liga Kupa od Saint-Etiennea, a zadnji su trofej, upravo onaj francuskog Kupa, osvojili davne 1971.