Zabok uvjerljivom predstavom protiv Splita završio sezonu

Vedran Babić • nedjelja, 11.05.2014.

Košarkaši Zaboka pobjedom su okončali sezonu. Iako su i prije ogleda sa Splitom bili prvi u A1 Ligi za ostanak, svoj su status potvrdili pobijedivši Žute s 19 koševa razlike...

Split je uspio nekako "skrpati" momčad i s desetoricom (kako bi izbjegao kaznu) doputovati u Zabok te je upisao očekivani poraz. Vodeća momčad A1 Lige za ostanak slavila je 101:82 te sezonu završava s omjerom pobjeda i poraza 12-4. Split je pao na 9-6, a u posljednjem kolu 13. svibnja Žuti dočekuju Križevce.

Do 11:14 Split se držao, a onda su domaćini napravili seriju 20:6 za vodstvo 34:17. Na odmoru je bilo plus 24 (57:33) tako da je drugo poluvrijeme bilo lišeno bilo kakve neizvjesnosti. Bilo je samo pitanje s kolikom će razlikom utakmica završiti. Split je na kraju odlično i prošao jer je Zabok početkom posljednje četvrtine vodio i s 34 koša razlike (86:52).

Prijetnja gostujućem obruču stizala je s gotovo svih strana jer se u strijelce upisalo devet od 11 igrača Zaboka u zapisniku. Najefikasniji su bili Marin Zrnić sa 17 koševa, pet skokova i šest osvojenih lopti te Robert Lež sa 16 poena, sedam asistencija i pet osvojenih lopti. Karlo Lebo i Andro Anzulović ubacili su po 13 koševa.

U sastavu Splita najviše se istaknuo Filip Najev s čak 29 poena i osam skokova. Valja istaknuti kako su gosti u Zabok stigli s trojicom kadeta u zapisniku. Razlog tome je taj što juniori koji nastupaju za prvu momčad ovoga vikenda u Rijeci igraju završnicu Prvenstva Hrvatske, a u klubu su procijenili kako je taj događaj važniji od gostovanja seniora u Zaboku.