Cedevita predvođena Sutonom deklasirala Cibonu u Draženovom domu

Marija Pastuović • subota, 10.05.2014.

Cedevita je u Draženovom domu potpuno nadigrala gradskog rivala Cibonu. Kontrolirali su Repešini momci cijelu utakmicu te nisu dopustili domaćoj momčadi da im se opasnije približi, a prednost stečenu u prvoj četvrtini do kraja susreta samo su povećavali…

U 11. kola Lige za prvaka odigran je zagrebački derbi između Cibone i Cedevite, dva trenutno najjača hrvatska kluba, a utakmica je završena slavljem gostiju 91:72. Cedevita je dominirala od početka do kraja susreta te na kraju zasluženo upisala pobjedu i zasjela na prvo mjesto Lige za prvaka. Cedevita je nadigrala protivnike u gotovo svim segmentima - agresivnom obranom, kontrolom skoka te boljom realizacijom, prvenstveno šuta za tri poena. U trećoj minuti kapetan Luka Babić položio je za 10:2 i trener Slaven Rimac pozvao je minutu odmora. Igrači Jasmina Repeše nastavili su s dobrom igrom i u devetoj minuti Jusuf Nurkić odveo je Cedevitu na dvoznamenkastu prednost, a krajem prve četvrtine imali su prednost od osam poena. U 17. minuti susreta raspoloženi Goran Suton postigao je koš za +18, a na odmor se otišlo s 14 razlike.

Četiri minute prije kraja treće četvrtine Miro Bilan položio je za +24 svoje momčadi. Uoči posljednjih deset minuta rezultat je bio 52:68. Gosti nisu dopustili Vukovima da ugroze pitanje pobjednika i Cedevita je na kraju zasluženo zasjela na prvo mjesto Lige za prvaka. Repešini igrači poraženi su jednom od Zadra, još na početku sezone. Cibona i Cedevita ove sezone odigrali su šest utakmica. a omjer pobjeda i poraza sada je 3:3. Ipak, ostaje dojam da one bitne utakmice dobije Cibona, a manje bitne Cedevita.

"Pokazali smo agresivnost i jedina utakmica koju smo protiv Cibone odigrali na tom nivou je bila ona za Draženov trofej, kad smo bili agresivni i reaktivni. U svim drugim utakmicama, uključujući i onu u Domu sportova koju smo dobili, nismo bili na potrebnom nivou agresivnosti. Imali smo neka propadanja kod njihovog presinga, no u tim trenucima utakmica je već dobrim dijelom bila riješena. Čestitam dečkima jer su u trenucima kad je postojala nervoza na terenu odigrali dobro", izjavio je Repeša nakon utakmice.

Cedevitu su do pobjede predvodili Goran Suton s 19 poena (2/3, 4/6 trica) uz pet skokova te Nolan Smith s postignutih 18 poena (4/6, 3/5 trica), a tome je dodao šest skokova i pet asistencija. Najbolji u redovima Cibone bili su Dario Šarić s 18 poena (5/7, 0/8 trica) uz četiri skoka i Davor Kus s također ubačenih 18 poena (1/3, 3/5 trica). Kapetan Rozić postigao je 17 poena (475, 1/5 trica) uz pet skokova.

• Obrisan korisnik11.05.2014. u 07:31
    logican pad Cibone nakon previse slavlja i serije utakmica, pad je bio vidljiv i u dvije posljednje utakmice ali su protivnici bili slabiji pa se dobilo. Razvlacili su ih po restoranima i trgovima danima i ovo je posljedica toga, ali biti ce jos tekmi, sada bi bilo dobro osigurati drugo mjesto iako... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik11.05.2014. u 00:50
    bilo bi zanimljivo vidjet kako su Blassa nagovorili da igra,da se neko cudo ne desava pa su podijelili poneku placu prije tekme? ii je to iluzorno ocekivati...
  • Obrisan korisnik11.05.2014. u 00:24
    Ovako nešto je vjerojatno bilo i za očekivati a Dario je mogao malo i stati sa šutom za 3 kada je vidio da ga ne ide.
  • sportoz11.05.2014. u 00:12
    Ceda pokazuje da se puno bolje snalazi u napaljenoj gostujućoj atmosferi nego u kazališnim uvjetima. Školski primjer kako igrati obranu protiv one man banda.