Šibenčani preokretom u drugom poluvremenu šokirali Zadrane i stigli do velike pobjede

Branimir Korać • nedjelja, 11.05.2014.

Najveće iznenađenje dosadašnjeg dijela natjecanja u Ligi za prvaka priredili su košarkaši posljednjeplasiranog Šibenika koji su svladali Zadar sa 71:63. Šibenčani su do pobjede stigli iskoristivši vrlo slabo drugo poluvrijeme gostiju kada su uspjeli doći do preokreta...

Iako je malo tko to očekivao, Zadrani su posrnuli na Baldekinu u susretu protiv GKK Šibenika. Domaćin je slavio sa 71:63 otežavši tako Zadru borbu za drugu poziciju sa Cibonom, ali isto tako uključivši se u borbu za četvrto mjesto do kojeg sada teoretski mogu sve momčadi.

Zadrani nemaju baš nikakve isprike za ovaj poraz, na Baldekin su doputovali kao veliki favoriti, međutim igrom u drugom poluvremenu nisu zaslužili ništa više od poraza.

I dok su u prvih 20 minuta još imali kontrolu nad rezultatom, u drugom dijelu igra u napadu im se apsolutno raspala i domaćin je na krilima navijača zaustavio goste na svega 22 poena u 20 minuta te napravio preokret.

Tijekom prvog poluvremena ništa nije ukazivalo na ovakav rasplet. Pa čak i kada su Šibenčani uspjeli izaći iz dvoznamenkastog rezultata te tricom Ivana Blaćea smanjiti na 39:35 u finišu prvog dijela, nije bilo panike kod zadarskih navijača.

Očekivalo se da će gosti ipak iskoristiti veću kvalitetu u drugom dijelu i slomiti protivnika, no dogodilo se sasvim suprotno.

Gotovo sedam minuta Zadar je čekao na prve poene u drugom dijelu i Šibenčani su to iskoristili za seriju 9:0 i preuzimanje vodstva, a crni niz gostiju prekinuo je onaj najneiskusniji - Lovre Bašić.

Međutim, nije to pokrenulo Zadrane, fanatičnom podrškom s tribina domaćin je igrao na gornjoj granici svojih mogućnosti i održavao prednost. Posljednji put Zadrani su bili u igri tri minute prije kraja kada je Ive Ivanov smanjio na 60:58 poslije čega se domaćin odvaja i mirno privodi utakmicu kraju i bilježi veliku pobjedu.

Domagoj Bašić je predvodio Šibenik sa 16 poena (4/9) dok je Ljubo Šamadan dodao 13 (6/8) uz šest skokova i pet asistencija. Kod Zadra Mark Lyons je ubacio 24 poena (9/16), a Ive Ivanov deset (3/7) uz pet skokova.

• Obrisan korisnik12.05.2014. u 08:43
    Ambijent je jedino veličanstven u Sinju, koji živi za košarku. Sve ostalo odlazi u vjetar. A gdje je vjetar, nema vjetra!!
  • Obrisan korisnik11.05.2014. u 12:04
    ambijent veličanstven!
  • baja123411.05.2014. u 11:42
    Čestitke Šibenčanima, bili su debelo motiviraniji i zaslužili su pobjedu. Mislim da bi bila veća sramota da nitko od A1 ligaša nije dobija nikog iz ABA društva, ovako ajmo reći da ima nekog smisla igrat ovu ligu za prvaka.