Sportnet • subota, 17.05.2014.

Nogometaši Arsenala na dramatičan su način prekinuli niz od čak devet godina bez osvojenog trofeja. Iako su nakon samo osam minuta gubili s dva pogotka zaostatka, u nastavku su utakmice došli do izjednačenja, a zatim u drugom produžetku i do pobjedničkog pogotka.

Zlokobni brojač koji je visio nad glavom Arsenea Wengera napokon je ponovno na nuli. Nogometaši Arsenala nakon dugih devet godina suše opet su osvajači jednoga trofeja, pobjedom nad Hull Cityjem od 3:2 izborili su jedanaesti po redu naslov pobjednika FA kupa.

Nije sve izgledalo tako sjajno nakon samo osam minuta utakmice, u kojima su se Topnici posve neočekivano našli u zaostatku od čak dva pogotka. Kobni su bili prekidi u četvrtoj i osmoj minuti nakon kojih su James Chester i Curtis Davies pogodili za vodstvo Tigrova od 2:0.

Malo kojem navijaču Topnika nije kroz glavu prošla misao o još jednom razočaranju, poput onoga iz finala Carling kupa prije samo tri godine, kada je pobjedu neočekivano odnio Birmingham. Međutim, nogometaši su skupili glave i do kraja utakmice režirali sjajan preokret.

Već u 17. minuti iz slobodnog udarca Santi Cazorla je vratio Arsenal u igru, a pritisak Londončana se isplatio 19 minuta prije kraja kada je Laurent Koscielny donio izjednačenje i produžetke. Nakon prvih 15 minuta nije bilo pogodaka, a tada je na scenu stupio Aaron Ramsey.

Igrala se 109. minuta kada su Topnici izveli sebi svojstvenu kombinaciju, petom je Olivier Giroud uposlio Ramseyja, a Velšanin preciznim udarcem pogodio bliži kut i Arsenalu donio toliko željeni trofej.

FA kup, finale: Arsenal - Hull City 3:2

Aaron Ramsey: "Svladale su me emocije. Toliko smo pogodaka primili u ranoj fazi utakmice ove sezone, ali pokazali smo karakter i vratili se u utakmicu. Sanjao sam o tome da ću jednom postići ovakav odlučujući pogodak. Posvećujem ga menadžeru i svim navijačima koji su u nas vjerovali i kada nam nije išlo najbolje."

Arsene Wenger: "Htjeli smo danas stvoriti dio povijesti i pobijediti, no to smo učinili na dva načina: pokazavši kako ne treba početi utakmicu, a zatim i kako se vratiti. Mislim da je ovo prekretnica ove momčadi, vrlo je važno da su svjesni da mogu pobijediti na ovaj način. Bilo bi strašno da smo izgubili, no vratili smo se. Uvijek sam hvalio duh ove momčadi i to su danas i pokazali. Što se moga ostanka tiče, nije ovisio o ovoj utakmici i uvijek sam i želio ostati."

• sportoz18.05.2014. u 12:45
    Ko bi reko čuda da se dese, pa da Arsen trofej donese...
    sportoz
  • Obrisan korisnik18.05.2014. u 10:20
    Kapa do poda i Hull Cityu da im je ušla ona Bruceova za tri nula tko zna bi li se Arsenal vratio!
  • abou_diaby217.05.2014. u 22:25
    Nakon 2:0 na početku uspjeli su se vratit i potpuno zasluženo su osvojili kup... Ramsey najbolji igrač sezone, šteta što je bio par mjeseci ozljeđen