Derbi posljednjeg kola pripao Zagrebu, Rudeš s osam pogodaka ispratio Zelinu među trećeligaše

Davor Mikulić • nedjelja, 18.05.2014.

Najveća pobjeda, najveći poraz i utakmica s najviše pogodaka ove sezone, autogol, dva kaznena udarca, dva crvena kartona i štrajk igrača Cibalije. Tako bi se moglo opisati ovo posljednje kolo Druge HNL uoči kojeg je sve već bilo riješeno. Ostale su nam još samo kvalifikacije za MAXtv Prvu ligu u kojima će Vinkovčani protiv Slaven Belupa tražiti treći povratak u elitno društvo Hrvatskog nogometa...

Nakon što smo takve scene već viđali na prvoligaškim terenima proteklih sezona, igrači Cibalije početnih petnaestak sekundi proveli su stojeći u mjestu dok su se Zagrebaši međusobno dodavali, želeći skrenuti pažnju na svoje probleme. Naime, posljednju plaću primili su još u prosincu prošle godine.

Pjesnici su bolje otvorili susret, držali i kontrolirali loptu, ali Cibalia je prva došla u vodstvo preko Jakova Puljića u 30. minuti nakon što je prebacio loptu preko vratara Hercega. Minutu prije odlaska na odmor izjednačio je kapetan Pjesnika Josip Jurendić, a već u idućem napadu mogao je donijeti i preokret.

U nastavku su gledatelji vidjeli puno više prilika. Zagreb je do zaslužene pobjede došao u periodu od samo tri minute. Strijelci su u 78. i 81. bili Gabrijel Boban te bivši igrač Cibalije Leopold Novak.

Utakmicu kakva se rijetko viđa odigrali su Rudeš i Zelina. Pomlađena momčad trenera Dražena Biškupa, koji je na klupi za pričuve imao samo četiri igrača, kući se vratila s čak osam pogodaka u svojoj mreži, a već nakon prvih 45 minuta rezultat je bio 5:0.

Sve je krenulo autogolom Josipa Jurjevića iz 21. minute. Sedam minuta kasnije iz kaznenog udarca precizan bio Dejan Čabraja, a do odmora su zabijali još Martin Šaban, Lovro Ščrbec i Tomislav Baltić.

Drugo poluvrijeme gotovo je bilo preslika prvog. Svoje druge pogotke na utakmici postigli su Dejan Čabraja i Martin Šaban, a konačnih i velikih 8:0 postavio je Miroslav Konopek osam minuta prije kraja utakmice.

Dugopolje je na stadionu Hrvatski vitezovi dočekalo Pomorac koji je s po jednim pogotkom u svakom poluvremenu sezonu zaključio pobjedom. U ranoj fazi utakmice, točnije u 16. minuti, goste je u vodstvo doveo Sanin Muminović. Deset minuta nakon povratka iz svlačionica pobjedu je s bijele točke potvrdio Vedran Gerc, igrač koji je u 73. minuti isključen iz igre zajedno s domaćim Igorom Lozom.

Niti šestu utakmicu zaredom Solin nije uspio ostvariti pobjedu. Gosti iz Sesveta bili su bolji te se pobjedom bodovno izjednačili s četvrtoplasiranim Rudešom. Uoči odlaska na odmor, u 44. minuti utakmice, Sesvete su povele golom Krešimira Kovačevića, a sve dvojbe oko pobjednika otklonio je 37-godišnji Sergej Jakirović u 63. minuti. Solin je tako sezonu završio na 11. mjestu s četiri boda manje od Dugopolja.

Minimalnu pobjedu upisalo je Lučko na domaćem terenu protiv Gorice koja isto kao Solin ne zna za pobjedu u posljednjih šest kola. Čak štoviše, imaju isti učinak – samo dva boda od mogućih 18. Za jedini pogodak na utakmici pobrinuo se Dario Terzić u 30. minuti.

Jedini susret ovog posljednjeg kola bez golova odigrali su u Sisku Segesta i Inter. Zaprešićanima utjeha može biti najbolji strijelac ove sezone Ilija Nestorovski koji je postigao 20 pogodaka, a još dva je dodao u Hrvatskom nogometnom kupu. Iza njega su ostali Gabrijel Boban s 18 i Hrvoje Tokić sa 16 postignutih pogodaka.

Pred nama su, dakle, još samo kvalifikacije za MAXtv Prvu ligu. Cibalia je čekala svog protivnika, a nakon subotnjeg posljednjeg kola prvoligaša saznali smo da je to Slaven Belupo. U utorak će se održati ždrijeb domaćinstava, a utvrdit će se i točni datumi te satnice odigravanja utakmica.