Ante Pavić na korak od glavnog ždrijeba Roland Garrosa

Tea Lokas • četvrtak, 22.05.2014.

U drugom kolu kvalifikacija za Roland Garros prvi je teren broj devet isprobao Ante Pavić, a iz dvoboja s Rumunjem Mariusom Copilom izišao je kao pobjednik...

Prvi Hrvat koji je izišao na terene drugog Grand Slama sezone upisao je pobjedu u drugom kolu kvalifikacija izvukavši se iz seta zaostatka protiv 152. igrača svijeta, Rumunja Mariusa Copila.

Anti Paviću ovo je drugi prolazak u drugo kolo kvalifikacija za turnir Grand Slam kategorije (prvi na Australian Openu početkom sezone, izgubio od Bemelmansa), a u slučaju da svlada i sljedećeg protivnika po prvi će put u karijeri igrati u prvom kolu glavnog turnira.

Protiv Copila, koji je dvadesetak mjesta više rangiran, nije bilo lagano. Nakon što je izgubio dva servisa i prvi set rezultatom 6:3, uspio se oporaviti tri puta slomivši servis Rumunja do kraja meča te upisavši dvaput po 6:3 bez izgubljenog servisa.

U borbi za glavni turnir sukobit će se s Thanasijem Kokkinakisom, perspektivnim 18-godišnjim Australcem.