Premijer liga - Liga za prvaka, 10. kolo, 01.06.2014, 14:15 h
RK Zagreb
RK Zagreb 33:23 Karlovac

Zagrebaši sigurnim slavljem nad Karlovcem proslavili 23. naslov prvaka Hrvatske

Iz Kutije šibica:Zvonka Keliš • nedjelja, 01.06.2014.

Momčad CO Zagreba u svom je posljednjem ovosezonskom susretu domaćeg prvenstva sigurno slavila nad ekipom Karlovca te je sa stopostotnim učinkom u Prvenstvu Hrvatske potvrdila novi, 23. naslov prvaka.

CO Zagreb - Karlovac 33:23 (18:10)

10. kolo Lige za prvaka
ZAGREB - Kutija šibica, Gledatelja: 200
Suci: Kober/Sunajko

CO Zagreb: Ivić (22 obrane), Stevanović; Mihić 3, Brozović 1, Matulić 5, Šprem, Čorić, Šebetić 1, Horvat 2, Šušnja 2, Šandrk 4, J. Valčić 2, T. Valčić 2, Obranović 4, Vuglač 4, Kovačević 3
Trener: Boris Dvoršek

Karlovac: Karić (3 obrane), Glumac, Prezelj (7 obrana); Šnajder 1, Crnković, Huljina 1, Štrucelj 4, Doma. Smojver, Perajica 2, Domi. Smojver 5, Požega 3, Hadrović 4, Obranović, Bačić 3
Trener: Dinko Đanković

Sedmerci: CO Zagreb: 1/2; Karlovac: 2/5
Isključenja: CO Zagreb: 4 min.; Karlovac: 8 min.

Nedjelja je označila kako je vrijeme i za posljednji dvoboj Lige za prvaka te proslavu naslova novoga, odnosno, starog prvaka Hrvatske. U nešto ranijem terminu no obično momčad CO Zagreba krenula je u susret s ekipom Karlovca koja je pružila dobar otpor tijekom prvoga dijela susreta, no Zagrebašu su krajem prvoga poluvremena ubacili u brzinu više te su sigurno krenuli ka novom slavlju te potvrdi 23. naslova prvaka Hrvatske.

Trener Boris Dvoršek u posljednji je susret ove sezone poslao svoju najjaču momčad s mladim Filipom Ivićem među vratnicama, dok su se ispred njega našli kapetan Zlatko Horvat, kao i Antonijo Kovačević, Teo Čorić, Mario Vuglač, Josip Valčić te Sandro Obranović. Susret su s tribina, pak, odgledali ozlijeđeni Luka Stepančić i Stipe Mandalinić.

Susret u Kutiji šibica, posljednje domaćeg prvenstva ove sezone, otvara obranom Luka Prezelj nakon čega Dragomir Požega odvodi goste u početno vodstvo, dok prvi pogodak za domaćin potom postiže Sandro Obranović. Siguran potom biva i Ivić i vrijeme je za igru pogodak za pogodak u kojoj Karlovac drži stečenu minimalnu prednost. U osmoj minuti kapetan Horvat uz pomoć Ivića i Kovačevića odvodi CO Zagreb do izjednačenja, ali i preokret rezultata u domaću korist (5:4).

Nije trebalo dugo da se u susret vrati gostujuća momčad te nanovo poravna rezultat, no slijedi tada domaće buđenje i bolja igra Zagrebaša koji predvođeni odličnim reakcijama Ivića na golu polako, ali sigurno grade prednost te se odvajaju na 13:8, kao i 18:10 prilikom odlaska na predah.

Nastavak susreta otvara Ivić novom, trećom obranom sedmerca nakon čega odbijenu loptu koristi Borna Hadrović kako bi svoju momčad odveo na 11:18. Sigurni su ubrzo potom Luka Šebetić i Josip Šandrk koji postavljaju domaćih i velikih 20:11. Međutim, momci Dinka Đankovića imali su ponešto drugačije planove te su do sredine drugoga poluvremena stigli na samo tri pogotka zaostatka (20:23). Do samoga kraja Dvoršekovi momci ponovno su povećali prednost za konačno deseto slavlje u Ligi za prvaka (33:23) te podizanje 23. trofeja osvajača naslova prvaka Hrvatske.