Žorić i McCalebb predvodili Fenerbahče u povećanju vodstva protiv Galatasaraya

Ante Zovko • četvrtak, 05.06.2014.

Fenerbahče je povećao prednost protiv Galatasaraya u finalnoj seriji Turskog prvenstva na 2-0 uz veliki doprinos hrvatskog centra Luke Žorića, koji je bio jedan od najistaknutijih pojedinaca u neizvjesnoj, napetoj utakmici.

Galatasaray je vodio tijekom većeg dijela susreta zahvaljujući ponajviše Markoišviliju, koji je ubacio 24 poena (šest trica iz deset pokušaja), ali je na kraju poražen sa 73:74. Sjajan u redovima Fenerbahčea bio je Luka Žorić, koji je bio mirne ruke u završnici susreta u kojem je rezultat preokrenut na stranu domaćina.

U posljednje dvije minute Galatasaray je ušao s pet poena prednosti (71:66). Žorić je pogodio oba slobodna bacanja, a prije toga svojim je koševima držao Fenerbahče u igri. Minutu i šest sekundi prije kraja Arroyo je pogodio za 73:72 gostiju, ali je Bo McCalebb uzeo stvari u svoje ruke i ubacio odlučujući koš s 18 sekundi na semaforu.

Žorić je bio vodeći strijelac Fenerbahčea, uz McCalebba. Postigao je 15 poena (5/8 za dva) i dodao pet skokova i jednu blokadu. Bojan Bogdanović igrao je nešto više od 17 minuta i ostao bez koša (0/2 za dva). Imao je jedan skok i jednu asistenciju.

Markoišvili je kod Galatasaraya uz 24 poena upisao i pet skokova. Nije to bila briljantna večer Zorana Ercega koji je polučio 14 poena (1/6 za dva, 2/7 za tri) i osam skokova. Arroyo je stao na 12 poena i pet asistencija.

Finalna serija igra se na četiri dobivene utakmice, a domaćin sljedeće dvije bit će Galatasaray. Treći dvoboj na rasporedu je u nedjelju.

TBL liga, finale:
Fenerbahče - Galatasaray 75:74 (2-0)

• Obrisan korisnik06.06.2014. u 18:02
    Bojan je već mjesecima u šuterskoj krizi, a Obradović je složio igru bez akcija za njega. Tamo svi imaju pravo na ključne šuteve. Ekipa nema hijerarhiju i tamo su svi glavni.
  • Obrisan korisnik06.06.2014. u 12:58
    Ni meni nije jasno. Kako sezona ide kraju, tako je bojan sve lošiji...
  • Obrisan korisnik06.06.2014. u 09:23
    čuva se za SP
  • derivoje06.06.2014. u 01:05
    čuva se za odlazak u NBA... -_-
    derivoje
  • Obrisan korisnik05.06.2014. u 23:05
    "Bojan Bogdanović igrao je nešto više od 17 minuta i ostao bez koša (0/2 za dva)..." a Boško koji ti je vrag...daj se trgni malo