Ante Zovko • petak, 06.06.2014.

Rusija je pobijedila Maroko 2:0 u svojoj posljednjoj prijateljskoj utakmici uoči nastupa na Svjetskom prvenstvu koju je obilježio spektakularan pogodak Jurija Žirkova.

Dvoboj u Moskvi propustili su zbog ozljeda kapetan Roman Širokov i Denis Glušakov, a izbornik Fabio Capello priopćio je kako će Širokov propustiti Svjetsko prvenstvo u Brazilu jer se mora podvrgnuti operaciji leđa u ponedjeljak u Finskoj.

Veznjak Zenita propustio je sve tri pripremne utakmice Rusije, a njegovo mjesto u sastavu zauzet će 21-godišnji Pavel Mogilevec, koji na kontu ima samo jedan nastup u seniorskoj vrsti. Glušakov je propustio dvoboj iz predostrožnosti i odlazi s momčadi u Južnu Ameriku.

Poslije remija 1:1 s Norveškom, Rusi ovaj put ništa nisu prepustili slučaju i u Brazil odlaze s nešto više samopouzdanja Oba pogotka pala su poslije udaraca iz kuta. Berezuckij je donio vodstvo u 28. minuti iskoristivši nepažnju gostujućih braniča, a Žirokov je sjajnim volejem u 58. minuti postavio konačni rezultat.

Rusija se nalazi u skupini H s Belgijom, Alžirom i Južnom Korejom.