Konjuh ispustila tek jedan gem na putu do drugog kola kvalifikacija Wimbledona

Ante Zovko • utorak, 17.06.2014.

Prošle godine Ana Konjuh igrala je polufinale juniorskog Wimbledona. Ove godine vrijeme je za pokušaj proboja u seniorski glavni turnir. Prvi korak u kvalifikacijama mlade Dubrovčanke bio je gotovo savršen.

Španjolka Estrella Cabeza-Candella definitivno nije imala svoj dan u prvom kolu kvalifikacija Wimbledona. 27-godišnjakinja je poslije dvije prilike za oduzimanje servisa Ani Konjuh na početku prvog seta potpuno potonula, a Konjuh je prošla dalje za manje od 45 minuta slavljem 6:0, 6:1.

Jedine poteškoće Konjuh je osjetila u drugoj igri prvog seta, kad je spasila dvije break-lopte. Do kraja seta ispustila je samo jedan poen.

U cijelom drugom setu Konjuh je izgubila samo dva poena, kad je 27-godišnja Španjolka došla na 30:40. Potom je izgubila servis, što je označilo i kraj meča.

Cabeza-Candela u 2014. ima samo dvije pobjede na Touru. Najbolji su joj rezultati četvrtfinala na nekoliko turnira 2011. i 2012. Trenutačno drži 130. poziciju, a Konjuh 188. Hrvatskoj predstavnici ovo je šesta ovogodišnja pobjeda u 11. meču.

U drugom kolu Konjuh će se ogledati s pobjednicom meča između Njemice Siegemund i Slovenke Majerič.