Dinamo otvorio pripreme za novu sezonu pobjedom u Pleternici

Branimir Korać • nedjelja, 22.06.2014.

Već tradicionalno Dinamo tijekom priprema uoči nove sezone gostuju u Pleternici gdje su odradili susret protiv domaće Slavije. Modri su bili bolji s 5:3 i tako pobjedom otvorili pripremno razdoblje...

Pleternički trećeligaš Slavija ugostio je aktualnog prvaka Dinama koji je ovim gostovanjem započeo s pripremama za novu sezonu. Momčad pod vodstvom Zorana Mamića očekivano je slavila.

Modri ne mogu biti zadovoljni činjenicom da su dopustili domaćinu čak tri pogotka, bez obzira što su tek na početku priprema i što im je ovo prva utakmica.

Već u sedmoj minuti Slavija je povela golom Josipa Jakovljevića nakon ubačaja s desne strane, a onda je Dinamo vrlo brzo stigao do potpunog preokreta s četiri uzastopna gola.

Prvo je u 21. minuti mladi Ante Ćorić poravnao na 1:1 nakon asistencije Duje Čopa da bi u 30. minuti Dinamo stigao do vodstva. Par minuta ranije u igru je ušao Franko Andrijašević umjesto ozlijeđenog Domagoja Antolića, odmah po ulasku pronalazi Čopa koji ne griješi da bi u 35. minuti bivši igrači Hajduka zamijenili uloge, Čop je asistirao, a Andrijašević zabio.

Do kraja prvog poluvremena po još jedan pogodak na svakoj strani, prvo je Pivarić povisio na 4:1 da bi odmah zatim Jakovljević postigao svoj drugi pogodak na susretu.

U drugom poluvremenu dosta promjena na obje strane, a golovi su došli tek u završnici susreta. Radonjić je u 88. minuti zabio peti pogodak za Dinamo, a u sudačkoj nadoknadi Majstorović je postavio konačnih 5:3 iz kaznenog udarca.

"Tek je počelo, došao sam prije nekoliko dana i odradio par treninga tako da je ispred mene i ekipe još puno posla, ali naravno da sam sretan s ovakvim početkom. Bilo je dosta vruće i nije bilo lako igrati, ali mislim da su gledatelji mogli biti zadovoljni utakmicom koju su gledali. Kažem, tek je počelo i sigurno da ćemo svi skupa biti samo još bolji, a svakako sam sretan kako mi je krenula karijera u Dinamu", rekao je Andrijašević nakon susreta za službenu Dinamovu stranicu.