Atletico Madrid - Malaga 2:2
Santander - Valladollid 1:1
Celta - Numancia 0:0
Sociedad - Athetic Bilbao 4:1

Ovog su vikenda u Španjolskoj odigrane utakmice 33. kola. Već u subotu svoje su utakmice odigrali "veliki", Barcelona i Real. Barcelona je gostovala kod Ovieda bez Kluiverta, kojega je Van Gaal suspendirao. Međutim niti to nije donijelo pozitivan šok jer su Katalonci poraženi od Ovieda sa čak 3:0. Prvi gol za domaćine postigao je Delly Valdes u 33. minuti. Glavom je nakon kornera matirao Hespa pored dvojice obrambenih igrača Barcelone. U nastavku Van Gaal uvodi u igru Guardiolu i Zendena, ali to nije donijelo bitnih promjena. Oviedo je i dalje dominirao igrom. Poklon za dobru igru stigao je u 55. minuti kada im je dosuđen jednaesterac zbog navodnog igranja rukom. Valdes je pokušao iskoristiti sučev poklon, ali je pogodio samo vratnicu. Ipak u nastavku akcije priseban je bio Pompei, koji je odbijenu loptu smjestio u mrežu. Konačni rezultat postavio je svojim drugim golom Panamac Delly Valdes u 80. minuti. Barcelona je tako zabilježila četvrti poraz u nizu sa tri primljena gola. Igrali su katastrofalno i prava je sreća da pobjeda Ovieda nije bila izraženija.

Derbi kola te ujedno dvoboj dvaju Reala vidjeli smo u Zaragozi. Junak utakmice je Nicolas Anelka (ušao kao zamjena u 60. minuti), koji je sjajno pobjegao obrani domaćih, nakon čega vrataru Zaragoze nije preostalo ništa drugo nego da ga sruši i napravi jedanaesterac. Sa bijele točke precizan je Raul i Realu donosi vrijedne bodove iz Zaragoze. Prvo je poluvrijeme pripalo gostima, ali je u nastavku dominirala Zaragoza, koja je imala i izglednije prigode.

Deportivo je na gostovanju kod Raya propustio iskoristiti prvu meč loptu za osvajanje naslova. Gosti iz la Corune odlučno su ušli u susret sa željom da pobjedom osiguraju mirniju završnicu prvenstva. Ipak pogreška Cezara, koji je nepotrebno srušio Cambrannosa koštala ih je jedanaesterca. Michel je iz kaznenog udarca, u 23. minuti doveo domaćine u vodstvo. To kao da je presjeklo Deportivo, koji je do poluvremena mogao primiti još koji gol. Tek ulaskom Djalminhe u nastavku lider prvenstva ponovo počinje igrati. Ipak nekoliko izglednih prigoda nisu uspjeli iskoristiti, a u 82. minuti ponovo su poklonili gol klubu iz madridskog predgrađa. Nakon što nisu dobro reagirali na jedan centaršut, Ferron je prizemnim udarcem svladao nemoćnog Songoa.

Tablica:
Deportivo - 61, Real - 56, Barcelona - 56, Zaragoza - 55, Alaves - 51, Valencia - 51...
... Santander - 39, Oviedo - 37, Betis - 36, Atletico Madrid - 33, Sevilla - 27

Ovim porazom Deportivo je propustio otići na možda nedostižnih osam bodova. Real je pak pobjedom vratio u igru za vrh, dok niti Zargozinih sedam bodova zaostatka nije pravelika razlika. Očekujemo i buđenje Barcelone tako da Deportivo u zadnjih pet kola, usprkos tri domaća nastupa, neće imati lak posao.

Od naših igrača, Ivan Jurić odigrao je cijelu utakmicu, dok Goran Vlaović nije ulazio sa klupe. Alen Peternac nije bio niti na klupi.

U drugoj španjolskoj ligi, Las Palmas je pobjedio u gostima Salamancu te se odvojio na vrhu. Naš Robert Jarni bio je strijelac jednog gola za svoju momčad.