Hajduk poražen od makedonskog prvaka u drugoj slovenskoj provjeri

Ante Zovko • utorak, 01.07.2014.

Rabotnički, aktualni prvak Makedonije, pobijedio je Hajduk 2:0 u drugoj utakmici Splićana na drugom dijelu priprema koji odrađuju u Sloveniji. Trener Tudor testirao je uvjetno rečeno pričuvnu postavu, a manju minutažu dobila je još nekolicina igrača.

Oba pogotka pala su u drugom poluvremenu. Daniel Avramovski doveo je Makedonce u vodstvo u 57. minuti pogotkom s dvadesetak metara, a pomogla mu je i vratnica nakon što je uspio prebaciti Lovru Kalinića.

Drugi gol pao je poslije pogreške Andrije Balića. U 65. minuti veznjak je dodao protivničkom napadaču Aneneu Chumi, koji je lakoćom svladao Kalinića. Anton Maglica promašio je najveću Hajdukovu šansu u 81. minuti, odmah nakon što je ušao u igru.

Igor Tudor dao je od prve minute priliku Kaliniću, Bašiću, Nižiću, Zvonimiru Miliću, Jozinoviću, Baliću, Vukoviću, Vlašiću, Vasilju, Kouassiju i Timi.

Od 52. igrao je Bencun, a u 80. minuti ušli su Maloča, Antonio Milić, Maglica, Gotal, Caktaš, Milović, Bradarić, Mikanović i Maloku.

Najnovija prinova u redovima Hajduka, Brazilac Jo, nije bio u konkurenciji nakon što se tek priključio novim suigračima. U petak dolaze Avdija Vršajević i Mislav Anđelković.

Hajduk je bez pobjede u Sloveniji. Ranije je remizirao 2:2 s Domžalama. Slijede ogledi s Rubinom iz Kazana, Metalurgom iz Zaporožja i Kubanom iz Krasnodara.