Hajduk se ispromašivao protiv Metalurga u trećoj provjeri

Ante Zovko • četvrtak, 03.07.2014.

Hajduk ni u trećoj pripremnoj utakmici u Sloveniji nije uspio doći do pobjede. Odigrao je 0:0 s Metalurgom iz Zaporožja, a na teren je od prve minute trener Igor Tudor poslao igrače koji bi u natjecateljskim utakmicama trebali biti članovi udarnog sastava.

Protiv ukrajinske momčadi zaigralo je ukupno 16 igrača Hajduka, a navijače Bilih može veseliti da su se i dokazali i stvorili mnoštvo šansi, no pobjeda je na kraju izmakla iz ruku.

Susret u Lescu su od prve minute počeli Stipica, Mikanović, Maloča, Milović, Antonio Milić, Bradarić, Caktaš, Maloku, Gotal, Kouassi i Maglica.

Vlašić je dobio posljednjih 20 minuta, a u 83. su ušli Bašić, Jozinović, Balić i Bencun.

Dobre prilike u prvom dijelu propustili su realizirati Gotal, Maglica i Mikanović. Milović je spriječio jednu kontru Ukrajinaca zaustavivši Jusova kad je pošao prema Stipici.

Maglica je promašio priliku utakmice promašivši s oko pet metara poslije sat vremena igre, a Milić je kasnije ubacio pred sam gol, ali nitko od njegovih suigrača nije bio blizu kako bi loptu gurnuo u gol. Vlašić je poslije tukao pored gola, kao i Maglica.

Završilo je bez pogodaka, ali Hajduk je ostavio jako dobar dojam prije skore europske premijere, vjerojatno protiv irskog Dundalka. Momčadi će se u petak pridružiti Avdija Vršajević i Mislav Anđelković, a Tino Sven Sušić stiže u ponedjeljak.

Tudorova momčad u Sloveniji bi trebala odigrati još dvije prijateljske utakmice, s Rubinom iz Kazana i Kubanom iz Krasnodara. Dosad je remizirala 2:2 s Domžalama te izgubila od Rabotničkog 0:2