Andujar protiv Delića stigao do svoje prve pobjede od travnja

Ante Zovko • ponedjeljak, 14.07.2014.

Kao u Stuttgartu, Mate Delić je poslije uspješnih kvalifikacija izgubio u prvom kolu i u Hamburgu. Pablo Andujar prvi put od Monte Carla prošao je prvo kolo nekog ATP turnira.

U veljači je Andujar igrao polufinale Rio de Janeira. Prije slavlja protiv Mate Delića na startu Hamburga, na ATP razini uspio je pobijediti samo Edouarda Roger-Vasselina u prvom kolu Monte Carla. Poslije nanizao je šest poraza, uključujući onaj od Marina Čilića u Roland Garrosu.

Bio je bolji od Delića sa 6:4, 6:2 poslije sat i 19 minuta igre nakon što je hrvatskom predstavniku četiri puta oduzimao servis u sedam pokušaja. Delić je uspio doći do tri break-lopte, a iskoristio je jednu, u prvom setu.

Španjolac je prije svega napravio razliku pritiskom na Delićev drugi servis. Delić je osvojio 7 od 17 poena na drugom servisu, imao jednu dvostruku pogrešku, a Andujar nije imao nijednu.

Andujar je prvi došao do breaka, u trećem gemu, Delić uzvratio u šestom, no opet je puknuo kod 4:4 i prepustio set protivniku.

Delić je imao dvije šanse za break kod 1:4 u drugom setu, ali je 78. igrač svijeta izdržao pritisak i priveo meč kraju.

Andujar će u drugom kolu igrati protiv pobjednika Stuttgarta Bautiste Aguta, šestog nositelja.