Ana Konjuh u Istanbulu prvi put u karijeri do WTA polufinala

Ante Zovko • petak, 18.07.2014.

Pobjedom 6:4, 1:6, 6:1 protiv četvrte nositeljice, 19- godišnje Ukrajinke Elene Svitoline, Ana Konjuh probila se u polufinale WTA turnira u Istanbulu, svoje prvo na toj razini u karijeri.

Nadoknadivši 0:3 u prvom setu i vrativši ritam u trećem, 16-godišnja Konjuh ostvarila je rezultat karijere u najboljem tjednu otkad je postala profesionalna igračica.

U 96 minuta Dubrovčanka je spasila dvije od pet break-lopti, a Ukrajinka tri od sedam. Konjuh je u odnosu na prošli meč smanjila broj dvostrukih pogrešaka s 11 na šest, a podignula je postotak servisa, pogotovo drugog.

35. igračica svijeta morala je odmah na početku spasiti dvije break-lopte, da bi potom došla do breaka i povela 3:0. Nakon 1:4, Svitolina je u prvom setu osvojila samo jedan poen na svojem servisu i Konjuh je došla do preokreta.

Kao da je to trznulo Ukrajinku koja je u drugom setu opet povela 3:0, ali ovaj put nije napravila iste pogreške te još jednim breakom osigurala odlučujući set.

Konjuh je u trećem setu našla svoju najbolju igru i nije dopustila niti jedno izjednačenje na svojem servisu. Osvojila je servis za 2:0, kasnije i za 5:1 i prošla dalje.

Konjuh će se boriti za finale s boljom iz ogleda drugopostavljene Talijanke Roberte Vinci i šeste nositeljice, Japanke Kurumi Nara.

WTA Istanbul, četvrtfinale:
Konjuh (Hrvatska, Q) - Svitolina (Ukrajina, 4) 6:4, 1:6, 6:1

• Mithrandir19.07.2014. u 12:56
    Mala je strašna. Njenim mogućnostima i potencijalu, ne naziru se granice.
    Mithrandir
  • Obrisan korisnik19.07.2014. u 01:11
    prvo polufinale, al ne i zadnje :)
  • Josippo18.07.2014. u 21:07
    Na youtube mozete naci drugi i treci set. Strava kako je igrala treci set. Kao top20 igracica