Uvjerljiva Cibalia u Požegi, pet pogodaka u mreži Slavonije

Iz Požege:Davor Mikulić • nedjelja, 20.07.2014.

Nepunih pet mjeseci nakon gostovanja povodom dana grada Cibalia se vratila u Požegu, ali ovoga puta igrala je s druge strane rijeke Orljave. Zaslužena pobjeda na kraju je, prema prikazanom na terenu, mogla biti još i uvjerljivija...

U trećoj pripremnoj utakmici igrači Zorana Tomića upisali su visoku i prije svega zasluženu pobjedu. Požeški trećeligaš ŠNK Slavonija nije na terenu izgledao onako kako su mnogi očekivali, no ovo im je bila prva utakmica nakon što su početkom tjedna tek započeli svoje pripreme.

Domaćin je bolje otvorio susret i imao veliku priliku, ali Josip Martinović u najvažnijem trenutku reagirao je vrlo loše i to je od njih praktički bilo sve. Od tada je igrala samo jedna momčad. Već u 16. minuti propušteno se osvetilo i Vinkovčani su poveli preko Nikole Mandića, igrača kojemu je ovo bila prva utakmica za Cibaliju nakon dolaska iz Osijeka na posudbu.

Pogodak za vodstvo zapravo je bio samo uvod u sjajnih 45 minuta 19-godišnjeg Mandića. Do kraja prvog dijela susreta mrežu je tresao još dva puta, a mogao je postići i još koji pogodak. Pri rezultatu 0:0 sam je izbio pred vratara Marija Rezu, ali ispriječila se greda.

Nakon velike prednosti vinkovačkog drugoligaša igrači Slavonije su posustali, a Cibalia je u nastavku pogocima Kujundžije i kapetana Muženjaka zaključila gostovanje u Požegi.

Očekivano, Cibalijin trener Zoran Tomić nije imao što prigovoriti svojim igračima koji su jednostavno bili bolji. „Zanimljiva utakmica, ali prvu veliku prigodu, stopostotnu, imala je Slavonija. Tek nakon prvog pogotka je počela naša dominacija koja se nastavila do samog kraja utakmice. Zaslužena pobjeda“, rekao je Tomić.

Domaći strateg poslije, a vjerojatno i tijekom, utakmice pokajao se što je baš Cibalia bila prvi protivnik u pripremnoj fazi. „Oni su dva tjedna s pripremama ispred nas, treniraju dvaput dnevno, a mi smo odradili svega pet treninga. Velika je razlika u fizičkoj pripremi“, rekao je Željko Mitrović i dodao: „Zvali su jer im je trebala ta utakmica i izašli smo u susret. Da smo birali protivnika, u ovoj fazi sigurno ne bismo izabrali Cibaliju“.

Nova provjera za Cibaliju slijedi već u srijedu kada će u Vinkovcima gostovati Koprivnica.

Cibalia: Filipović, J. Filipović, Završki, Zgrablić, Mišić, Muženjak, Plum, Kvesić, Kujundžija, Mandić, Aganspahić

Još su igrali: Vranjić, Mijoković, Severović, Kraljević, Z. Filipović, Dogan, Ivanović, Stojanović, Lovrić, Uremović