Hajduk u Kazahstan izbaci li Dundalk

Ante Zovko • četvrtak, 24.07.2014.

Prođe li Hajduk u treće pretkolo Europske lige, za što u četvrtak navečer mora obraniti prednost protiv irskog Dundalka, čeka ga dvoboj s kazahstanskim Šahterom koji je u uzvratnom susretu drugog pretkola bio bolji od Atlantasa.

Šahter iz Karagandija je potvrdio zašto je smatran favoritom u ovom dvoboju te je poslije 0:0 u Litvi pobijedio Atlantas 3:0 na domaćem terenu potpuno nadigravši goste.

Sva tri gola pala su u drugom poluvremenu. Mihret Topčagić postigao je prvi u 46. minuti, zatim je asistirao Konisbajevu u 61., a u sudačkoj nadoknadi Murtazajev je završio posao.

Bivši hrvatski reprezentativac Nikola Pokrivač igrao je za Šahter do 68. minute te dobio žuti karton.

Kazahstanska momčad u susretu s 33 prekršaja uputio je 22 šuta, od toga šest u okvir naprama četiri litavska.

Hajduk tek treba odraditi drugu utakmicu protiv Dundalka na Poljudu, a u Irskoj je prošlog četvrtka pobijedio 2:0.

Šahter će imati prvu utakmicu trećeg pretkola protiv Hajduka ili Dundalka imati sljedećeg četvrtka, a uzvrat je tjedan dana kasnije.