Hrvatske kadetkinje pretrpjele drugi poraz na Svjetskom prvenstvu

Danijela Lemaić • petak, 25.07.2014.

Hrvatske kadetkinje upisale su drugi poraz na Svjetskom rukometnom prvenstvu koje se održava u Makedoniji. U četvrtom kolu natjecanja od njih je bolja bila reprezentacija Portugala.

Hrvatice su nakon dvije pobjede, nad Kinom i Francuskom, upisale dva poraza. Naime, u trećem kolu izgubile su od Crne Gore, a četvrtog dana natjecanja od njih su bolje bile reprezentativke Portugala koje su već pred kraj prvog poluvremena osigurale veliku prednost.

Utakmicu pogodcima otvaraju obje ekipe, a Hrvatska se držala uz bok Portugalu sve do devete minute susreta kada golovima Beatrice Magro i Frederice Jesus Portugal odlazi na +2 (6:4). Uspjele su Hrvatice pogotkom Sare Šenvald stići na pogodak zaostataka (6:7), ali tada prebacuju u višu brzinu Portugalke te pred kraj prvog poluvremena serijom 4-0 ostavljaju izabranice Branka Šebeka na minus šest (8:14), razlikom s kojom se otišlo na predah.

"U svim segmentima igre bili su bolji od nas. Nismo bili ni fizički ni taktički spremni suprotstaviti se. Bili smo nedisciplinirani u igri", kazao je izbornik Šebek nakon drugog poraza svojih igračica.

Početkom drugog dijela dvoboja Portugal s tri uzastopna pogotka odlazi na +8 (17:9). Pokušale su Hrvatice smanjiti svoj zaostatak, ali uz pogreške u napadu nikako nisu pronalazile put do mreže. Portugal je s nekoliko serija pogodaka iz minute u minutu povećavao svoje vodstvo te je na kraju upisao slavlje 32:18.

U redovima Hrvatske istaknula se Sara Šenvald sa šest zgoditaka, dok je među vratnicama Magdalena Ečimović sakupila osam obrana. Kod Portugala najefikasnija je bila Patricia Rodrigues s osam pogodaka, a čuvarica mreže Jessica Ferreira zaustavila je 11 lopti.